nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Najbardziej popularne fryzury dla dziewczynek Zabawy na piżama party dla dzieci Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala? Fototapety do pokoju dziecięcego - przepis na radosne wnętrze Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka
Zakupy

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka – świetna zabawa i ciekawy trening

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka dla wielu rodziców brzmi bardzo groźnie i kojarzy się jedynie z kontuzjami. Czy jednak jest to prawda? Wspinaczka jest sportem, który rozwija niemal wszystkie partie mięśni i może być bezpieczną i świetną zabawą. Czy warto zrobić ściankę wspinaczkową w pokoju dziecka?

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bojąc się o bezpieczeństwo swojego malucha warto pamiętać, że to rodzice decydują, jak wysoka ma być ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka.

Podjęcie decyzji o zamontowaniu ścianki wspinaczkowej nie znaczy, że musi ona powstać do samego sufitu. Mniejsze dzieci będą miały dużo zabawy nawet na ściankach, które będą 1,5 metra nad ziemią. Z czasem, gdy dziecko podrośnie, poczuje się pewnie i nabędzie więcej umiejętności, ściankę można podwyższyć.

Budując ściankę wspinaczkową należy wykorzystać kamienne chwyty, które pochodzą od sprawdzonego producenta. Powinny one mieć odpowiednią wielkość dla rączek dziecka. Zbyt duże kamienie, niedopasowane do rozmiarów malucha dziecku będzie trudno złapać.

Warto pamiętać, że pod ścianką wspinaczkowa w pokoju dziecka koniecznie trzeba położyć gruby materac, na który dziecko będzie mogło zeskoczyć. Zamortyzuje on również upadek, gdyby dziecku zdarzyło się spaść ze ścianki.

ścianka wspinaczkowa dziecko

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka – dlaczego warto?

Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka to idealne rozwiązanie dla rodziców, których dzieci są wyjątkowo ruchliwe i nigdzie nie mogą usiedzieć spokojnie.

Jest to sposób na rozładowanie energii dzieci oraz dobrą zabawę. A teraz poważnie! Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka to nie tylko zabawa. Jest to przede wszystkim dobry trening całego ciała dla maluchów i dla starszych dzieci.

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci nie jest sportem, który nadmiernie obciążałby organizm dzieci. Pozwala na równomierny rozwój niemal wszystkich mięśni. Rozwija koordynację, zwinność i ogólną sprawność. Dziecko uczy się panować nad własnym ciałem oraz strachem, który może pojawić się, gdy spotka się z wysokością.

Wspinaczka jest alternatywą dla dzieci, które nie lubią sportów grupowych. Bardzo często dzieci zniechęcają się i przestają uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Wspinaczka jest sportem indywidualnym. Dziecko porusza się we własnym tempie. Nie jest nastawione na rywalizację, lecz pokonywanie własnych słabości.

Trzeba pamiętać, że wspinaczka na ściance uczy dziecko odpowiedzialności oraz współpracy z inną osobą. Z czasem wyjście na ściankę do klubu pozwoli na zawarcie przyjaźni, które będą oparte na współpracy, zaufaniu oraz przeżywaniu wspólnych przygód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.