nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

aranżacja pokoju dziecka
Dziecko

Aranżacja pokoju dziecka krok po kroku

Pokój dziecka to miejsce, gdzie powinno czuć się bardzo dobrze. Od nas tak naprawdę zależy czy tak będzie. Bardzo istotna jest właściwa aranżacja pokoju dziecka. To nie jest bardzo trudne zadanie i każdy może sobie z tym poradzić.

Kolory ścian

Oczywiście powinny być to ściany w ciekawych barwach, nie można jednak zapominać, że zbyt wyrazisty kolor może drażnić. Tym bardziej drażniąco może działać wiele takich kolorów. W okolicach łóżeczka czy też – w przypadku starszego dziecka – w okolicach miejsc, gdzie spędza bardzo dużo czasu, kolory ścian powinny być bardziej stonowane, spokojniejsze. Jeśli dziecko lubi, można ściany dodatkowo udekorować jakimiś obrazkami, malunkami czy innymi ozdobami. Bardzo istotne jednak jest to, by te ozdoby podobały się dziecku, dobrze jest zatem by dziecko uczestniczyło w dekorowaniu pokoju. Dziecko malutkie rzecz jasna uczestniczyć w takich pracach nie będzie. Dla kilkulatka będzie to jednak ciekawa zabawa.

aranżacja pokoju dziecka

Meble

Tu trzeba połączyć dwie potrzeby. Meble powinny być praktyczne, by można było w nich schować rzeczy dziecka. Powinny też być ładne, przyciągające wzrok. I tu duże znaczenie ma bezpieczeństwo. Warto unikać mebli złej jakości czy też mebli, w których dziecko może urwać jakiś element lub czymś się zranić.

Podłoga

Wskazane są miękkie, niezbyt śliskie wykładziny. Idealną opcją jest wykładzina albo delikatny dywan. Nie może to być jednak zbyt jasny. Taki dziecko z łatwością zabrudzi i konieczne będzie częste czyszczenie.

Odpowiednia aranżacja pokoju dziecka to gwarancja ładnego pomieszczenia, gdzie dziecko będzie przebywać z ogromną przyjemnością.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.