nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

lustro akrylowe na wymiar
Zakupy

Czym jest i jak zamontować lustro akrylowe na wymiar?

Lustro akrylowe na wymiar jest designerskim dodatkiem do aranżacji wnętrz, które w domu ma wiele zastosowań. Sprawdza się w łazience, kuchni, salonie, przedpokoju, a nawet idealne jest na blat stołu. Czym jest lustro akrylowe na wymiar i jak je zamontować?

Czym jest lustro akrylowe na wymiar?

Lustro akrylowe na wymiar jest bezpieczną alternatywą dla lustra tradycyjnego. To dlatego, że nie jest wykonane ze szkła, tylko z plexi. Dzięki temu nie tłucze się, jest zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania, wytrzymuje wysokie temperatury i jest uniwersalną ozdobą domu. Przy tych wszystkich zaletach lustro akrylowe nie odbiega wyglądem od tych tradycyjnych. W lustrach z plexi można z powodzeniem się przeglądać tak jak w szklanych zwierciadłach. 

Ponadto lustro akrylowe:

  • można zamówić w dowolnym wymiarze i wykonać z niego nawet fantazyjne kształty, 
  • jest tańsze od lustra tradycyjnego, 
  • jest bardzo wytrzymałe, 
  • jest bezpieczne, nie skaleczysz się nim,
  • jest plastyczne oraz lekkie, 
  • łatwo je zamontować. 

Gdzie można zamontować lustro akrylowe na wymiar?

Wielozadaniowość luster pleksi na wymiar jest chyba ich największą zaletą. Mogą być piękną ozdobą salonu, jak i stanowić dopełnienie łazienki. 

Najlepiej sprawdza się jako ozdoba ścian. Lustra akrylowe na wymiar docina się w finezyjne kształty, a następnie układa na ścianie. Często z luster plexi wykonuje się blaty na stoły lub ozdobne tace. Takie lustra sprawdzają się również jako estetyczna ozdoba na ogród, która będzie się mieniła w słońcu. 

Niejednokrotnie lustrami z plexi zdobione są fronty szafek, gdyż ich niewielka waga pozwala na łatwy montaż na tego typu powierzchniach. Lustra akrylowe sprawdzają się również w kuchniach – zamiast paneli szklanych, gdyż wykazują dużą odporność na wysokie temperatury. 

Czy lustro akrylowe ma wady?

Lustra tego typu mają jedną wadą – nie mogą być zbyt duże. To dlatego, że lustro akrylowe sporych rozmiarów może zniekształcać obraz i nie być do końca precyzyjne. Najlepiej, gdy jego wielkość nie przekracza jednorazowo 100 x 100 cm. 

Jak zamontować lustro akrylowe na wymiar?

Lustra z plexi, które wykonywane są na wymiar lub kupuje się w je gotowym formacie, montuje się za pomocą specjalnego kleju lub mocnej taśmy dwustronnej. Lekka waga umożliwia całkowicie samodzielny montaż luster akrylowych w różnych miejscach w domu. W razie potrzeby tego typu ozdobę można w prosty sposób zdemontować. 

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.