nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Jakie ozdoby na pierwsze urodziny wybrać dla solenizanta?
Lifestyle

Jakie ozdoby na pierwsze urodziny wybrać dla solenizanta?

Pierwsze urodziny to nie lada wydarzenie. Mały solenizant ma okazję po raz pierwszy zdmuchnąć świeczkę ze swojego tortu. Będę rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, a maluch będzie mógł zaprezentować swoje pierwsze kroki. Warto dobrze przygotować się do tego dnia i już wcześniej zaplanować ozdoby na pierwsze urodziny.

Tort i stół, czyli czego tutaj nie powinno zabraknąć

Najważniejszym elementem tego wydarzenia jest oczywiście tort dla solenizanta z jedną świeczką. Tutaj zdecydowanie liczy się efekt wizualny. Nie może na nim zabraknąć ozdobnej świeczki, którą warto jednak skomponować z resztą dekoracji na stole. Jeśli dziecko bardzo lubi koty czy motylki, to warto postarać się, aby pojawiały się one nie tylko na torcie, ale również serwetkach, kubeczkach, talerzykach,
a wcześniej jeszcze na zgranym tematycznie zaproszeniu. Do dyspozycji są również ozdobne winietki na stół, obrusy czy bieżniki pasujące do motywu przewodniego, a także konfetti, które będzie świetną podstawą pod pozostałe ozdoby. Sklepy internetowe jak i stacjonarne ozdoby na pierwsze urodziny mają bardzo różnorodne zarówno po względem tematyki jak i formy.

Nie mniej ważna dekoracja pokoju

Oprócz stołu warto również udekorować pokój solenizanta oraz salon,
w którym odbywać się będzie przyjęcie. Ozdoby na pierwsze urodziny, którymi możemy wzbogacić te pomieszczenia, to na przykład dekoracyjne napisy, które możemy powiesić na firance czy ścianie.
Co może zwierać taki okazjonalny napis? Może to być na przykład: „Moje pierwsze urodziny” czy „Dzisiaj urodziny obchodzi…”. Poza tym sprawdzą się na pewno ozdobne girlandy, rozety, pompony, kwiaty, które podwieszone pod sufitem stworzą klimat idealny dla dziecięcego przyjęcia.

Zabawa i słodkie szaleństwo

Na przyjęciu na pewno będą też inne dzieci, sprawdzą się więc takie ozdoby na pierwsze urodziny, które dostarczą wyśmienitej zabawy. Czego nie może w takim wypadku zabraknąć? Oczywiście różnego rodzaju balonów, które również warto skomponować z motywem przewodnim wydarzenia. Balony to sprawdzony sposób na świetną zabawę. Można zrobić z nich girlandę, powiesić lub przyczepić do krzeseł czy żyrandola. Dla dzieci można również powiesić piniatę,
z którą z pewnością z ochotą się rozprawią. Jeśli chcemy nieco rozbawić towarzystwo, postarajmy się o ozdobne czapeczki na każdą głowę, które rozbawią solenizanta nie mniej niż innych gości. Do udanej zabawy przydadzą się również rozwijane, kolorowe trąbki oznajmujące wszem i wobec, że tutaj i w tej chwili pierwsze urodziny obchodzi najważniejsza osoba na świecie.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.