nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Odpowiedni wózek spacerowy do samolotu znacznie ułatwi podróż z dzieckiem
Dziecko

Odpowiedni wózek spacerowy do samolotu znacznie ułatwi podróż z dzieckiem

Wybierając się z dzieckiem w podróż samolotem przeżywa się straszne emocje a wszystko to dlatego, że oprócz dziecka trzeba zabrać do samolotu wiele dziecięcych akcesoriów. Bardzo ważny jest wózek i jego odpowiedni dobór. Wiedzieć bowiem trzeba, że za wszystkie dodatkowe dziecięce elementy, typu nosidełko czy fotelik trzeba dodatkowo zapłacić liniom lotniczym. Dlatego dobrze jest wybrać wózek spacerowy do samolotu taki, który będzie spełniał poszczególne funkcje.

Mały, prosty i składany

W podróż samolotem trzeba zabrać ze sobą wózek, który nie będzie sprawiał wielu problemów. Najlepszym wyborem może okazać się wózek mały, lekki i składany. Taka forma wózka sprawia, że jest on o wiele poręczniejszy i zajmuje mniej miejsca. Na tyle mniej, że czasami nie płaci się za niego jako za nadbagaż. Im bardziej składa się wózek, tym robi się z niego mniejszy problem. Dodatkowo dobrze jest by dany wózek spełniał także funkcję nosidełka. Takie idealne rozwiązania są na rynku dostępne, wystarczy tylko poszukać.

Jak przewieźć prawidłowo wózek spacerowy?

Fakt przewiezienia wózka spacerowego w samolocie trzeba najpierw zgłosić. Z wózka można korzystać aż do odprawy, chwilę przed nią zostaje on odebrany i umieszczony w luku bagażowym. Do samolotu wsiada się z dzieckiem na rękach. Zaraz po wylądowaniu otrzymuje się wózek z powrotem i nie ma potrzeby martwienia się, że po lotnisku będzie się chodzić bez wózka. Fakt ten zawsze jest pilnowany przez załogę samolotu, która dba o komfort swoich pasażerów.

Czy pasażer zabezpiecza wózek przewożony w samolocie?

Wózki to taki sam bagaż jak każdy inny. Jednak nie ma potrzeby martwić się o niego w transporcie, bowiem i tak zostanie on przez obsługę odpowiednio zabezpieczony, by nic w nim się nie uszkodziło czy ułamało. Natomiast zawsze jest dobrze wspomnieć i wytłumaczyć, jak się dany wózek składa. W przypadku, gdy wybieramy się w podróż i nie będziemy korzystać na lotnisku z wózka, to przed nadaniem go na bagaż sami możemy go dodatkowo zabezpieczyć i owinąć, na przykład, w folię. W każdym przypadku gdy nadajemy wózek musimy zaznaczyć, że jest to element potrzebny do obsługi dziecka. Wtedy za wózek nie zostanie naliczona opłata ani nie zostanie on wliczony w limit bagażu, który może zabrać jeden pasażer.
Co prawda każda linia lotnicza inaczej podchodzi do danego problemu, ale akcesoria dla dzieci zawsze są traktowane w sposób przyjazny. Są to bowiem przedmioty bardzo potrzebne i trudno jest bez niektórych z nich wyjechać gdziekolwiek i czymkolwiek z dzieckiem.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.