nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Prezenty na każdą okazję
Zakupy

Prezenty na każdą okazję

Zakup prezentu dla bliskiej osoby zazwyczaj kojarzy nam się z koniecznością poniesienia dużych wydatków. Tymczasem okazuje się, że najlepsze prezenty to takie, które jesteśmy w stanie zrobić samemu, w domowym zaciszu. Oto pomysły na oryginalne prezenty w duchu DIY na każdą okazję!

Własnoręcznie robiona biżuteria

Doskonałym prezentem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, okazuje się być biżuteria, którą wykonamy samodzielnie. Biżuteria DIY pozwala nie tylko wyróżnić się w tłumie, ale również wykreować własny, niepowtarzalny styl. Aby wykonać różnego rodzaju bransoletki, naszyjniki czy kolczyki, wystarczy tylko zakupić różnego rodzaju elementy ozdobne, na przykład cekiny czy koraliki w hurcie. Biżuterię można również wykonać z suszonych owoców, na przykład plasterków pomarańczy czy cytryny. 

Kolorowa świeczka

Wielu z nas na prezent kupuje świeczki, jednak okazuje się, że równie dobrze możemy przygotować je w domu, samodzielnie. Wystarczy tylko zebrać pozostały po kilku świeczkach wosk – może mieć on różne kolory, im więcej barw, tym ciekawiej. Następnie wosk wystarczy podgrzać, wymieszać i przelać do niewielkich rozmiarów naczynia, w środku którego zostanie ustawiony knot. W ten prosty sposób wykonamy piękną, niepowtarzalną świeczkę. Co jednak w sytuacji, gdy nie posiadamy wosku w różnych kolorach? Świeczka wcale nie musi wyglądać zbyt prosto – wystarczy podczas wlewania wosku podsypać go ziarenkami kawy. Do mieszanki można też dodać olejek zapachowy.

Pudełko na drobiazgi

Każdy z nas ma w domu co najmniej kilka rzeczy, które pozostają wolno ułożone w szafce. Warto zebrać je w jednym miejscu, tak aby się nie zgubiły. W tym celu możemy stworzyć oryginalne pudełko na drobiazgi, które okazuje się być doskonałym pomysłem na prezent. Możemy do tego użyć pudełka po butach, które okleimy kolorowymi taśmami i ozdobimy cekinami. W środku pudełka możemy stworzyć dodatkowe przegródki z tektury – warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy pudełko samo w sobie jest większych rozmiarów.

Doniczka 

Ciekawym pomysłem na prezent okazuje się być doniczka. Nowa, pięknie prezentująca się doniczka kosztuje sporo, jednak równie dobrze możemy zakupić zwyczajną, jednokolorową i ozdobić ją według własnego pomysłu. W tym celu możemy wykorzystać:

  • kolorowe papiery,
  • ozdobne cekiny,
  • kolorowe lakiery,
  • bibułę.

Własnoręcznie ozdobioną doniczkę możemy wyłożyć ziemią i posadzić w niej kwiatek, co sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej efektowny, a w dodatku będzie kosztował nas jedynie kilka złotych. 

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.