nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

puzzle
Zakupy

Puzzle, czyli kreatywna rozrywka dla dzieci i dorosłych

Ostatnimi czasy zauważyć można, że wiele osób chętnie powraca do dobrze znanych z dzieciństwa aktywności. Mowa tu na przykład o grach planszowych lub różnego rodzaju układankach. Sygnowane przez markę Ravensburger puzzle to zatem doskonały pomysł na prezent nie tylko dla dzieci, ale również i nieco starszych miłośników łamigłówek i kreatywnego spędzania czasu. Zestawy przedstawiające malownicze krajobrazy, słynne zabytki czy urocze zwierzątka gwarantują nie tylko świetną zabawę, ale i pomagają ćwiczyć cierpliwość i koncentrację. Wśród propozycji niemieckiego producenta nie brak też kompletów przeznaczonych dla najmłodszych, a trójwymiarowy samochód z pewnością ucieszy niejednego fana motoryzacji!

Układanki dla najmłodszych

Obdarowywanie najmłodszych upominkami – nieważne, czy mowa tu o prezentach z okazji urodzin lub imienin, czy też niezobowiązujących drobiazgach wręczanych bez okazji – to niezwykle sympatyczny gest. Dużą popularnością cieszą się zabawki edukacyjne, czyli wszelkiego rodzaju gry logiczne. Pochodząca z Niemiec firma wydawnicza oferuje przemyślane, starannie wykonane komplety, a Ravensburger puzzle to synonim wysokiej jakości. Warto również wspomnieć, że dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów nie tylko pomaga maluchom ćwiczyć zdolności manualne, ale i wspiera rozwój umiejętności takich jak logiczne myślenie. Co więcej, pociechy doskonalić mogą pamięć wzrokową oraz koncentrację. Wśród różnorodnych zestawów znaleźć można już te przeznaczone dla dzieci w wieku trzech lat. Składają się one z dużych kawałków, a na obrazkach odnaleźć można na przykład dobrze znane z bajek postaci. Dla nieco starszych dzieci ciekawą propozycję stanowić będą na przykład zaprojektowane przez Ravensburger puzzle złożone z trzystu elementów lub specjalne zestawy, za pomocą których budować można tory, po których poruszać się będą metalowe kulki.

Ciekawy pomysł na prezent dla dorosłych

Kreatywne spędzanie czasu to również doskonała propozycja dla osób dorosłych. Zajęcia takie jak układanie puzzli pomagają wyciszyć się i odstresować, co korzystnie wpływa zarówno na zdrowie, jak i dobre samopoczucie. Specjalnie dla nieco starszych miłośników układanek przeznaczono zestawy puzzli Ravensburger składające się z tysiąca (lub kilku tysięcy) elementów. Na obrazkach dostrzec można zarówno zdjęcia najpiękniejszych budowli i zabytków świata, jak i malownicze pejzaże czy naturalne krajobrazy. Nie brak też abstrakcyjnych grafik czy kolaży. Oryginalnym prezentem dla wielbicieli niebanalnych zajęć będą też specjalne puzzle, do których dołączona jest farba, za pomocą której skończony obrazek ozdobić można według własnego pomysłu. Z kolei puzzle trójwymiarowe po ułożeniu stanowić mogą prawdziwą ozdobę pokoju. Wśród propozycji producenta puzzli Ravensburger znaleźć można również różnego rodzaju gry planszowe, które z pewnością sprawią ogromną radość całej rodzinie. Warto zwrócić uwagę również na układanki inspirowane popularnymi „escape roomami”. Ta wyjątkowa zabawa to niezwykle ciekawy pomysł na upominek dla wszystkich amatorów rozwiązywania tajemniczych zagadek.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.