nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

zdrowe przekąski
Zdrowie

Czego unikać podczas diety?

Dieta to nie muszą być ciągłe wyrzeczenia. Możesz jeść dokładnie to, co dotychczas, tylko postawić na „lepsze” wersje standardowych produktów i np. zdrowe przekąski, a wciąż będziesz efektywnie gubić zbędne kilogramy. Stosuj po prostu dobre zamienniki pokarmowe. Znajdziesz je w każdym supermarkecie.

zdrowe przekąski

Przygotuj posiłki sam

Prosty przykład to sosy. Koniecznie zrezygnuj z tych gotowych i w żadnym wypadku nie kupuj tych w proszku, bo to jednak sama chemia. Przygotowuj je sam. Zajmie ci to maksymalnie kilka minut. Sałatkę możesz uzupełnić sosem wykonanym na jogurcie, dodając do niego pokrojone ząbki czosnku, świeżą bazylię i pieprz. Jeżeli natomiast nie wyobrażasz sobie zjeść suchego mięsa, wciąż wolno ci przygotowywać do niego sosy, o ile tylko zrezygnujesz z pełnotłustej śmietany. Przez nią twoje odchudzanie nie będzie efektywne. Zastąp ją zatem śmietaną o niższej zawartości tłuszczu i dodaj do niej kilka łyżek jogurtu naturalnego bądź greckiego – uzyskasz niemalże ten sam smak i zbliżoną konsystencję.

Sporą ilość kalorii można też przyswoić z tłustym mięsem, dlatego z niego również powinieneś zrezygnować. Unikaj zwłaszcza wieprzowiny i gotowych przetworów mięsnych oraz wędlin. Zamiast tego możesz serwować na talerzu pierś z indyka lub kurczaka, królika, cielęcinę, chude kawałki wołowiny oraz ryby. No i uważaj na słodycze. Zamiast je kupować, twórz zdrowe przekąski z orzechów, owoców, nasion, masła orzechowego i naturalnego kakao. Gotowych przepisów na takie przysmaki znajdziesz w Internecie mnóstwo. Dzięki temu każdego dnia możesz zaskoczyć swoje kubki smakowe czymś zupełnie innym!

perfumino.pl
Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.