nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Co kupić dziecku pod choinkę, czyli sprawdzone pomysły na prezent
Zakupy

Co kupić dziecku pod choinkę, czyli sprawdzone pomysły na prezent

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty. Fajnie, jeżeli pod choinką znajdą coś, czego pragną od zawsze. W przypadku dzieci starszych z przedszkola lub szkoły podstawowej wystarczy po prostu słuchać najmłodszych i tego, jakie są ich potrzeby. Co natomiast kupić młodszemu dziecku? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, które mogą być pomocne dla rodziców szukających inspirujących i piękny prezentów dla swoich pociech.

Co kupić dziecku pod choinkę?

Co sprawdzi się na prezent dla dzieci najmłodszych. Dla dziecka do pierwszego roku życia bardzo dobrym pomysłem na prezent może być na przykład grzechotka. Poza tym świetne będą zabawki, które wspierają jego rozwój manualny i poznawczy. Mogą to być tak zwane drewniane sortery, drewniane klocki, a także książeczki sensoryczne. Te ostatnie rozwijają również percepcję wzrokową. Jeżeli dziecko ma już więcej niż rok, można kupić mu coś, czym maluch będzie bawił się na siedząco. Sprawdzą się drewniane parkingi dla dzieci, drewniane tory, po których toczy się samochód lub inne pojazdy. Dziecko potrafi czymś takim bawić się tak naprawdę przez długie minuty, bo bardzo go to fascynuje. Warto pamiętać o tym, że wybierając rzeczy dla najmłodszych, trzeba zwrócić uwagę, czy nie zawierają one zbyt małych elementów. Niestety najmłodsi członkowie rodziny mają tendencję do tego, by wszystko wkładać do buzi. Drobne części w zabawkach mogą być dla nich niebezpieczne.

Zabawki dla dziecka trzyletniego i starszego

Co sprawdzi się w przypadku dzieci odrobinę starszych, na przykład takich, które już chodzą do przedszkola? Tutaj trzeba pamiętać o tym, że dzieci, które mają dosyć częsty kontakt na przykład z telewizorem, mają już swoje marzenia dotyczące zabawek. Jeżeli zatem chcemy spełnić te marzenia, posłuchajmy dziecka i tego, co nam mówi i pokazuje. Poza tym doskonałym pomysłem będą wszelkie zabawki, które pozwalają na odgrywanie ról i zabawy tematyczne. Dzieci ucieszą się zatem na przykład ze sklepu albo kuchni. Najlepiej wybierać zestawy, które są wykonane z drewna. Można do tego wszystkiego dokupić jeszcze dodatkowe akcesoria i elementy. Jest tego tyle, że rodzic będzie miał masę pomysłów na kolejne inspirujące prezenty dla swojego malucha, które mogą być wręczone z okazji urodzin. Zawsze fajną opcją na prezent są też puzzle, książeczki, gry i układanki. Poza tym dzieci uwielbiają budować, dlatego też warto kupić im zwykłe klocki. Mogą to być klasyczne klocki drewniane albo klocki przestrzenne. Dzięki temu maluchy będą rozwijały swoją wyobraźnię i każdego dnia uczyły się konstruowania.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.