nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Baby gym
Dziecko

Baby gym, czyli gimnastyka dla mózgu i mięśni niemowlaka

Kilkutygodniowe niemowlęta zaczynają interesować się otaczającym je światem – coraz chętniej podejmują próby przewracania się na brzuszek czy na plecki, powoli zaczynają też sięgać po różnego rodzaju przedmioty. Jest to czas, w którym powinniśmy zadbać nie tylko o rozwój fizyczny niemowlaka, ale również intelektualny. W związku z tym dobrze jest zakupić baby gym, czyli innymi słowy – stojak edukacyjny. Jak wykorzystać baby gym w codziennych zabawach i dlaczego warto go zakupić?

W parze z matą edukacyjną

Baby gym doskonale sprawdza się w parze z matą edukacyjną, którą wielu rodziców decyduje się zakupić dla swojego dziecka. Maty często wyposażone są w różnorodne elementy, po które jednak maluszek nie jest w stanie samodzielnie sięgnąć, szczególnie na wczesnych etapach rozwoju. W związku z tym w połączeniu z matą doskonale sprawdzi się baby gym, który po prostu, możemy na niej rozstawić. Baby gym to nic innego, jak stojak edukacyjny, z różnego rodzaju zwisającymi elementami. Maluszek bardzo chętnie po nie sięga. Baby gym można również rozstawić w łóżeczku dziecka, jeśli to właśnie tam lubi spędzać czas maluszek.

W jaki sposób baby gym wpływa na rozwój dziecka?

Baby gym może towarzyszyć dziecku już od pierwszych tygodni życia. Maluszek, za jego pomocą, może uczyć się zależności (gdy rodzic dotknie zwisającą zabawkę, ta zaczyna się obracać bądź bujać). Z czasem dziecko samo zaczyna podejmować próby wprawienia poszczególnych części w ruch. Z całych sił chce po nie sięgnąć, ćwicząc przy tym mięśnie. Z drugiej jednak strony zabawa z baby gym to doskonały trening dla mózgu maluszka, a takiego właśnie – prostego, lecz bardzo skutecznego treningu, potrzebuje każde dziecko, nawet malutki niemowlak. Co ważne, baby gym można użytkować na co dzień – nie wydaje on głośnych dźwięków, dzięki czemu nie ma ryzyka, że po zabawie dziecko będzie w jakikolwiek sposób przebodźcowane. Prosta budowa zaś sprawia, że zabawka nie przytłacza maluszka.

Oszczędność miejsca

Dlaczego warto kupić baby gym? Raz, że stojak edukacyjny doskonale wpływa na rozwój maluszka, dwa natomiast – nie zajmuje zbyt wiele cennego miejsca, co jest bardzo ważne szczególnie dla właścicieli mniejszych mieszkań. Baby gym może spokojnie zastąpić karuzelę nad łóżeczko, do której dziecko nie tylko nie dosięga, ale również często urządzenie to rozprasza je i nie pozwala zasnąć. Stojak edukacyjny wykonany został z najwyższej jakości materiałów, całkowicie bezpiecznych dla małego dziecka, co jest niezwykle istotne dla każdego rodzica.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.