nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

kosmetyki dla noworodka
Dziecko

Jak przygotować wyprawkę i kosmetyki dla niemowlaka

Wielu przyszłych rodziców jeszcze na etapie ciąży planuje zakupy dla nienarodzonego jeszcze dziecka. Rodzice chcą zapewnić dla dziecka wszystko to co najlepsze, dlatego starają się dobrać wszystkie zakupy jak najlepiej.

kosmetyki dla noworodka

Wyprawka dla dziecka

Przyszła mama rozpoczyna przygotowania do narodzin dziecka od skompletowania wyprawki. W zależności od przewidywanej płci dziecka kupuje ubranka w odpowiednim rozmiarze. Należy zwrócić uwagę na porę roku, w której dziecko przyjdzie na świat. W sezonie jesienno- zimowym należy dodatkowo kupić cieplejszy kombinezon i otulacz, tak aby zapewnić dziecko wystarczające ciepło. Poza zakupem ubranek należy pamiętać o wyborze wózka oraz nosidełka samochodowego.
Przyszli rodzice powinni zastanowić się również nad tym, gdzie dziecko będzie spało. Można zdecydować się na to, aby dziecko spało we wspólnym łóżku razem z rodzicami. Może też od początku spać samodzielnie we własnym łóżeczku, jednak we wspólnej sypialni z rodzicami. Bliskość rodziców jest bardzo ważna, szczególnie na początku przede wszystkim ze względu na karmienie nocne dziecka, ale również na jego bezpieczeństwo.
Kompletując wyprawkę na noworodka należy również zastanowić się nad wyborem kosmetyków. Kosmetyki dla noworodka powinny być przede wszystkim bezpieczne, nieuczulające i delikatne. Skóra małego dziecka jest wyjątkowo delikatna, dlatego trzeba o nią specjalnie zadbać. Do pielęgnacji od pierwszych dni życia dziecka najlepiej używać delikatnych emolientów, które dodatkowo natłuszczają i nawilżają skórę dziecka.

mamine.pl