nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Witaminy
Zdrowie

Witaminy potrzebne na co dzień

O elektrolitach mówi się dużo. Szczególnie chętnie po specjalne preparaty sięgają sportowcy oraz osoby aktywne, a w ten sposób szybko są w stanie uzupełnić poziom mikro i makroelementów. Z drugiej strony to niezbędny element przy biegunkach oraz świetne antidotum przy odwodnieniu. Są niezbędne do zachowania świetnego samopoczucia oraz formy. Same elektrolity to jony takich pierwiastków jak sód, potas, wapń, magnez, żelazo, chlor i fosfor. Oczywiście tych składników nie powinno zabraknąć w codziennej diecie, ale zdarzają się sytuacje, gdy organizm wymaga dodatkowego wsparcia. Najwięcej elektrolitów znaleźć można w owocach i warzywach, razowym pieczywie, orzechach, mleku, kakao czy też kaszy.

Kiedy elektrolity są niezbędne?

Elektrolity są jonami, więc mogą być naładowane ujemnie lub dodatnio. Właściwości przyciągania i odpychania wody sprawiają, że właśnie te składniki odpowiadają za prawidłową gospodarkę wodną. Tym samym pozwalają także utrzymać odpowiednie pH organizmu. Niewystarczające nawodnienie organizmu może być niezwykle groźne i prowadzić może do wielu problemów zdrowotnych, choć pierwsze objawy niedoboru elektrolitów są delikatne i wiele osób je bagatelizuje. Często pacjenci skarżą się na zmęczenie, pogorszenie apetytu, obrzęki, zaparcia i drżenie mięśni, ale nie wiążą tych problemów właśnie z odwodnieniem. Stan przewlekły może prowadzić do zaburzeń układu krążenia. Poza tym niedobory elektrolitów znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Postaw na dobre produkty

Oczywiście na przykład sportowcy, którzy z potem w czasie wysiłku pozbywają się soli mineralnych, powinni spożywać więcej elektrolitów. Po preparaty z https://www.oleofarm24.pl/pol_m_Witaminy-i-mineraly_Jonolit-429.html warto również sięgać w trakcie biegunek, gorączki oraz podczas zażywania leków moczopędnych. To niezastąpiony dodatek do wody czy napojów latem, kiedy dobre nawodnienie jest kluczowe. Co istotne, bez problemu znaleźć można specjalnie opracowane formuły na przykład dla dzieci, dorosłych czy osób trenujących, a bezpieczne i naturalne preparaty będą służyć tylko na zdrowie. Najczęściej mówimy o napojach izotonicznych. Poza tym elektrolity można znaleźć także w wysoko zmineralizowanej wodzie, suplementach diety z odpowiednimi materiałami oraz w niektórych produktach. Bez problemu można również sięgać po saszetki czy tabletki musujące, które pozwolą szybko przygotować bogaty w niezbędne pierwiastki napój. Dzięki różnorodnym smakom nawet dzieci polubią to wyjątkowe lekarstwo, które świetnie wpływa na kondycję i samopoczucie. Izotoniki są niezastąpione w czasie choroby, w upalne dni oraz w trakcie aktywności fizycznej.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.