nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

buty piłkarskie dla dzieci
Dziecko

Czy warto zainwestować w buty piłkarskie dla dzieci?

Tytuł naszego kolejnego wpisu jest nieco kontrowersyjny, ponieważ jedyna odpowiedź, jaka się nam nasuwa to: warto. Należy jednak wyjaśnić, dlaczego jest to tak ważne, kiedy jest to niezbędne obuwie, a także, na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru. Jeśli ten temat interesuje ciebie i twoją pociechę, zapraszamy do lektury.

Buty piłkarskie dla dzieci – kiedy są niezbędne?

Buty piłkarskie dla dzieci są z pewnością niezbędne zawsze wtedy, gdy nasze dziecko należy do klubu sportowego i spełnia się w tej roli więcej niż amatorsko. Takie buty są nawet wymagane przez trenerów przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Zwykłe tenisówki nie są odpowiednio usztywniane i nie posiadają ochronnej powłoki, która minimalizuje ból podczas nadepnięcia na stopę. Jeśli gra jest mniej niż amatorska i wykracza poza szkolny WF, czy też wieczorne gry z kolegami i koleżankami, należy zastanowić się nad obuwiem typu korki dla dzieci. Nie tylko chronią one stopę, ale również znacznie poprawiają przyczepność na wszelkiego rodzaju nawierzchniach. Zapewniają zwrotność, bezpieczeństwo i przyspieszenie. Aby wybrać idealne, należy poznać ich rodzaje, co dokładnie opisujemy w kolejnym akapicie. 

Korki dla dzieci – jakie są ich rodzaje?

Korki dla dzieci, tak jak w przypadku korków dla dorosłych, podzielone są na kategorie według rodzaju nawierzchni boiska. Wyróżniamy więc:

– korki lane (lanki) – obuwie piłkarskie z gumowymi lub plastikowymi, najczęściej łagodnymi korkami, przeznaczone do gry na naturalnej, suchej trawie. Doskonałe do popołudniowej gry na osiedlowym boisku, ale też na treningi w letnie miesiące.

– korki wkręty – nieco mniej bezpieczne (w kontakcie, gdy dojdzie do faulu), jednak najbardziej przyczepne korki do grania na mokrej, nawet błotnistej nawierzchni. Bardziej dla młodych sportowców.

– żwirówki/turfy – do grania na suchej, sztucznej murawie. Nie zapewniają czepliwości do nawierzchni, jednak chronią stopy przed urazami. Dobre dla amatorów i sportowców grających w idealnych warunkach.

– halówki – najbardziej popularne buty piłkarskie dla dzieci na zajęcia wychowania fizycznego, które odbywają się w sali gimnastycznej lub na treningi klubowe na hali.

Buty piłkarskie dziecięce – jak je dobrać?

W pierwszej kolejności ważna jest częstotliwość grania i poziom zaawansowania naszego dziecka. Oczywiście, im bardziej innowacyjne korki dla dzieci, tym będą one droższe, jednak jeśli widzimy potencjał, warto wydać jednorazową kwotę na dobre obuwie. Należy przyjrzeć się dokładnie wymogom, jakie stawiają przed nami trenerzy i nawierzchnia, na której gra nasza pociecha. Na dalszy plan powinniśmy zepchnąć wygląd zewnętrzny butów i panujące obecnie trendy.

Podsumowując, buty piłkarskie dla dzieci są kluczowym elementem ich garderoby, nawet jeśli ich przygoda z futbolem to popołudniowe, spontaniczne kopanie z przyjaciółmi. Warto w nie zainwestować, by uniknąć kontuzji, otarć i braku stabilizacji podczas kiwania i strzelania do bramki.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.