nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Jak dbać o zdrowie najmłodszych
Dziecko

Jak dbać o zdrowie najmłodszych?

Narodziny dziecka są jedną z najszczęśliwszych chwil w życiu rodziców. Kolejne dni, miesiące i lata wypełnia im radość, ale i troska o zdrowie pociechy. Zwracanie uwagi na potrzeby malucha poprzez zapewnianie mu odpowiedniej opieki, w tym właściwej diety staje się kluczowe dla zachowania jego dobrego samopoczucia. Poza dostarczaniem niezbędnych składników odżywczych wraz z posiłkami niekiedy konieczna jest również suplementacja. Witaminy dla dzieci dostępne są w przystępnej do podania formie. Zróżnicowane pod względem składu, dawki oraz formy przeznaczone są dla dzieci z różnych grup wiekowych.

Witaminy dla dzieci podaje się, by uzupełnić niedobory w organizmie, a także w celu ich zapobiegania. Od tego, czy będzie zaspokajane zapotrzebowanie na witaminy, zależy zdrowie i dobre samopoczucie dziecka. Kiedy sama dieta nie wystarcza, konieczna staje się suplementacja. Witaminy dla dzieci dostępne są zarówno w postaci preparatów jednoskładnikowych, jak i skomponowanych z kilku składników.

Kiedy podawać dzieciom witaminy?

Choć może to zaskakiwać, witaminy podaje się dziecku już w pierwszych tygodniach jego życia. Suplementacja witaminą D (bo o niej tu mowa) jest niezwykle istotna, dlatego że w diecie jest jej stosunkowo niewiele. Człowiek co prawda potrafi syntetyzować witaminę D samodzielnie, jednak u niemowląt i małych dzieci jest to trudne. Do syntezy dochodzi bowiem w skórze pod wpływem działania promieni słonecznych, a małe dzieci – jak wiadomo – nie powinny być wystawiane na ich działanie.

Suplementacja u maluszków, a także u starszych dzieci może obejmować również inne witaminy. W aptekach dostępne są kompleksowe zestawy takich związków, które pomagają zaspokajać zapotrzebowanie młodego organizmu w okresie jego intensywnego wzrostu i rozwoju, a także przy zwiększonej aktywności fizycznej lub umysłowej. Suplementacja może być również zalecana w sezonie grypowym przy obniżonej odporności dziecka.

Witaminy dla dzieci – jak je podawać?

Częstym pytaniem, które nasuwa się młodym rodzicom, jest – jak podać witaminę niemowlęciu. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne. Z pomocą przychodzą producenci suplementów, dostosowując formę preparatów do wieku pacjenta. Dzięki temu witaminy dla dzieci dostępne są w aptekach w różnych postaciach. Starszym pociechom oraz młodzieży mogą być podawane w formie tabletek, a nieco młodszym w postaci lizaków, żelków, tabletek musujących i tabletek do ssania. Witaminy dla dzieci są też dostępne w postaci kropli, aerozolu, a także kapsułek twist-off. Te ostatnie poleca się niemowlętom.

Artykuł sponsorowany

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.