nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

gryzak dla ząbkującego dziecka
Dziecko

Jaki gryzak dla ząbkującego dziecka?

Okres wyrzynania się pierwszych ząbków jest trudny zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców. Ząbkowanie wiąże się z opuchnięciem, swędzeniem i bólem dziąseł. W takim przypadku ulgę może przynieść dziecku odpowiedni gryzak. Jaki wybrać odpowiedni model?

Dlaczego gryzak jest niezbędny dla niemowlęcia?

Dobrej jakości gryzak, taki jak bezpieczny gadżet marki Mombella, służy do masowania dziąseł, a tym samym złagodzenia dokuczliwych objawów ząbkowania. To niewielkie, ale bardzo praktyczne akcesorium pozwala uspokoić maluszka. Czynność żucia i gryzienia umożliwia ponadto ćwiczenie mięśni twarzy niemowlęcia, a chwytanie gryzaka poprawia motorykę pociechy.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Najważniejszym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, wybierając gryzak, jest jego bezpieczeństwo. Akcesorium powinno być wykonane z nietoksycznych, atestowanych materiałów. Ponadto musi mieć taki kształt i wielkość, aby maluch nie zrobił sobie nim krzywdy. Nie może więc mieć żadnych kantów czy ostrych krawędzi. Dobrej jakości gryzaczek, taki jak oferowany przez markę Mombella, spełnia wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa, co potwierdzają stosowne certyfikaty.

Gryzaki twarde i miękkie o różnych kształtach

Kolejną kwestią jest wybór twardości gryzaczka. Dostępne są zarówno bardzo miękkie, jak i pośrednie oraz twarde gryzaki. Każdy rodzaj ma swoje zalety i decyzja dotycząca zakupu konkretnego zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań dziecka. Zdarza się też, że w różne dni maluch preferuje gryzaki o różnej twardości. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kilka, aby móc odpowiedzieć na rozmaite potrzeby dziecięce.

Gryzaczki są także dostępne w wielu kształtach. Niektóre są proste i gładkie, inne z kolei mają kształt postaci z bajek i zwierząt. Często zawierają dodatkowo wypustki czy grzechotki. Na przykład, firma Mombella ma w ofercie miękki gryzaczek o kształcie grzybka, wyposażony w wypustki przypominające kształtem pierś matki. To model szczególnie polecany maluchom, które są właśnie odstawiane od piersi. Gryzaki w kształcie rękawicy są z kolei polecane pociechom z tendencją do ssania kciuka.

Gryzak do podawania pokarmów stałych

Ciekawym akcesorium jest specjalny model służący nie tylko do gryzienia podczas ząbkowania, ale też do podawania maluszkowi pierwszych stałych pokarmów. Gryzaki te przypominają nieco kształtem smoczki do uspokajania. Ich konstrukcja pozwala włożyć do środka stałe pokarmy, np. ugotowane warzywa. Są bezpieczne i dają pewność, że dziecko nie zakrztusi się podczas jedzenia.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.