nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

O czym pamiętać na chrzest?
Rodzice

O czym pamiętać na chrzest?

Z całą pewnością można stwierdzić, że chrzest jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i jego rodziców. Dlatego warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Wiele osób zadaje sobie następujące pytanie: chrzest o czym pamiętać? Warto się tego dowiedzieć.

Formalności

Przed chrztem warto pamiętać przede wszystkim o spełnieniu niezbędnych formalności, które są bardzo istotne podczas tego procesu. Staranie o udzielenie chrztu należy rozpocząć co najmniej na trzy tygodnie przed planowanym terminem uroczystości. Dzięki temu będzie się można do niej w odpowiedni sposób przygotować, co jest kluczowe. Na chrzest należy przygotować przede wszystkim następujące dokumenty:
– akt urodzenia dziecka pozyskany z Urzędu Stanu Cywilnego,
– świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka,
– zaświadczenie od rodziców chrzestnych, w którym zawarta jest informacja o braku przeciwwskazań do pełnienia tej roli,
– zgoda rodziców na chrzest i wychowanie dziecka w wierze.

Zaproszenia na chrzest

Kolejną istotną rzeczą, o której warto pamiętać podczas organizowania chrztu z całą pewnością będą zaproszenia. Warto o nie zadbać w odpowiednim odstępie czasowym od samej uroczystości. Zaproszenia są elementem obowiązkowym każdego przyjęcia z okazji chrztu, nawet jeśli jest ono organizowane wyłącznie dla najbliższych. Dzięki temu każdy ma bezpośredni dostęp do informacji związany z tym, kiedy i gdzie odbywa się chrzest, a także przyjęcie.

Ubranko na chrzest

Z całą pewnością bardzo istotnym elementem podczas organizacji chrztu będzie także wybór odpowiedniego ubranka. Warto o tym pamiętać w trakcie przygotować, ponieważ ważne jest skompletowanie całego stroju. Matka chrzestna powinna zaopatrzyć dziecko w szatkę do chrztu, czyli przedmiot, którym okrywa się dziecko podczas tej ważnej uroczystości. Natomiast ojciec chrzestny powinien zakupić świecę do chrztu. Warto o tym pamiętać, aby podczas uroczystości nie zabrakło żadnych istotnych elementów.

Tort na chrzest

Podczas organizowania przyjęcia z okazji chrztu warto również pamiętać o zamówieniu tortu. Tort jest wspaniałą atrakcją tego ważnego dnia, ale także umożliwia przystrojenie stołu. Przy nim wykonywane są także pamiątkowe zdjęcia. Dlatego warto w szczególny sposób zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Tort na tą okazję zazwyczaj wykonany jest w kolorze białym, ale może zawierać również elementy w innych kolorach. Wybór wyglądu tortu zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz gustu rodziców dziecka. Jest to bardzo istotna kwestia podczas przygotowań.