nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

O czym pamiętać na chrzest?
Dziecko

O czym pamiętać na chrzest?

Z całą pewnością można stwierdzić, że chrzest jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka i jego rodziców. Dlatego warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować. Wiele osób zadaje sobie następujące pytanie: chrzest o czym pamiętać? Warto się tego dowiedzieć.

Formalności

Przed chrztem warto pamiętać przede wszystkim o spełnieniu niezbędnych formalności, które są bardzo istotne podczas tego procesu. Staranie o udzielenie chrztu należy rozpocząć co najmniej na trzy tygodnie przed planowanym terminem uroczystości. Dzięki temu będzie się można do niej w odpowiedni sposób przygotować, co jest kluczowe. Na chrzest należy przygotować przede wszystkim następujące dokumenty:
– akt urodzenia dziecka pozyskany z Urzędu Stanu Cywilnego,
– świadectwo ślubu kościelnego rodziców dziecka,
– zaświadczenie od rodziców chrzestnych, w którym zawarta jest informacja o braku przeciwwskazań do pełnienia tej roli,
– zgoda rodziców na chrzest i wychowanie dziecka w wierze.

Zaproszenia na chrzest

Kolejną istotną rzeczą, o której warto pamiętać podczas organizowania chrztu z całą pewnością będą zaproszenia. Warto o nie zadbać w odpowiednim odstępie czasowym od samej uroczystości. Zaproszenia są elementem obowiązkowym każdego przyjęcia z okazji chrztu, nawet jeśli jest ono organizowane wyłącznie dla najbliższych. Dzięki temu każdy ma bezpośredni dostęp do informacji związany z tym, kiedy i gdzie odbywa się chrzest, a także przyjęcie.

Ubranko na chrzest

Z całą pewnością bardzo istotnym elementem podczas organizacji chrztu będzie także wybór odpowiedniego ubranka. Warto o tym pamiętać w trakcie przygotować, ponieważ ważne jest skompletowanie całego stroju. Matka chrzestna powinna zaopatrzyć dziecko w szatkę do chrztu, czyli przedmiot, którym okrywa się dziecko podczas tej ważnej uroczystości. Natomiast ojciec chrzestny powinien zakupić świecę do chrztu. Warto o tym pamiętać, aby podczas uroczystości nie zabrakło żadnych istotnych elementów.

Tort na chrzest

Podczas organizowania przyjęcia z okazji chrztu warto również pamiętać o zamówieniu tortu. Tort jest wspaniałą atrakcją tego ważnego dnia, ale także umożliwia przystrojenie stołu. Przy nim wykonywane są także pamiątkowe zdjęcia. Dlatego warto w szczególny sposób zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Tort na tą okazję zazwyczaj wykonany jest w kolorze białym, ale może zawierać również elementy w innych kolorach. Wybór wyglądu tortu zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz gustu rodziców dziecka. Jest to bardzo istotna kwestia podczas przygotowań.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.