nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Które mleko modyfikowane wybrać?
Dziecko

Które mleko modyfikowane wybrać?

Mleko modyfikowane jest podstawą żywienia w przypadku bardzo wielu dzieci, które z różnych powodów nie mogą być karmione w sposób naturalny. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele rodzajów tego typu produktów. Wiele osób zastanawia się, które mleko modyfikowane wybrać. Warto się tego dowiedzieć.

Mleko 1

Wśród różnych rodzajów mlek z całą pewnością można wymienić produkt oznaczony numerem jeden. Jest to mleko początkowe, które przeznaczone jest dla najmniejszych dzieci. Można je podawać bez większych problemów już od pierwszych dni życia, oczywiście tylko, jeśli wystąpi taka konieczność. Mleko tego rodzaju zazwyczaj jest spożywane przez dziecko aż do ukończenia szóstego miesiąca życia. Dziecko w tym czasie spożywa jedynie mleko, do jego diety nie są włączane inne produkty żywnościowe. Warto zwrócić na to swoją szczególną uwagę podczas komponowania diety swojego dziecka.

Mleko 2

Kolejnym rodzajem mleka dla dzieci są produkty oznaczone cyfrą dwa. Tego rodzaju wyroby przeznaczone są dla starszych niemowląt. Zazwyczaj dzieci, które je spożywają mają ukończony szósty miesiąc życia. Mleko numer dwa spożywane jest do ukończenia przez dziecko dwunastu miesięcy. W międzyczasie do jego diety wprowadzane są również inne posiłki. Ma to na celu rozszerzenie diety, aby dziecko na co dzień spożywało bardziej zróżnicowane produkty spożywcze. Jednak z mleka dziecko wciąż pozyskuje wiele cennych witamin oraz składników mineralnych.

Mleko 3

Wśród różnych mlek, które są przeznaczone do stosowania przez dzieci można również wymienić produkt oznaczony cyfrą trzy. Jest to mleko przeznaczone do spożywania przez dzieci, które ukończyły dwunasty miesiąc życia. W tym czasie mleko nie jest już obowiązkowym elementem diety dziecka, jednak wciąż bez większych problemów może być przez nie spożywane. W mleku znajduje się wiele cennych substancji dla dziecka, a więc jeśli je lubi to może nadal je pić. Jednak powinny to być mniejsze ilości niż na wcześniejszych etapach.

Mleko typu Junior

W obecnych czasach w sprzedaży można również znaleźć mleka typu Junior. Są one przeznaczone dla starszych dzieci. Bez większych problemów mogą je spożywać dzieci w wieku od roku do nawet trzech lat. Tego rodzaju mleka są w odpowiedni sposób dopasowane do wciąż zmieniających się potrzeb organizmu dziecka, które coraz więcej się rusza i które potrzebuje zwiększonej ilości witamin oraz składników mineralnych. Warto o tym pamiętać podczas wyboru najbardziej odpowiedniego mleka dla swojego dziecka, co jest stosunkowo proste, ponieważ produkty przeznaczone są do konkretnego wieku.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.