nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

domek dla lalek
Dziecko

   Domek dla lalek – jaki wybrać?  

Domek dla lalek to jedna z ponadczasowych zabawek, którą ma w swoim pokoju niemal każda dziewczynka. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są te wykonane z drewna – wytrzymałe, pięknie prezentują się wizualnie i od wielu lat modne. Domek dla lalek powinien być odpowiednio dobranym na rynku jest dostępnych tyle modeli, że musi to być przemyślany zakup.

Jak wybrać odpowiedni domek dla lalek?

Domek dla lalek z dużą pewnością znajduje się na liście najbardziej pożądanych zabawek wśród dziewczynek. To marzenie postanawiają spełnić zatem rodzice, chrzestni, dziadkowie i inni członkowie rodziny. Przy wyborze zabawki każdy powinien sugerować się rozmiarem. Na sklepowych półkach znaleźć można zarówno małe rozmiary, jak i te wielkie, dla których potrzebne jest dużo wolnej przestrzeni. Tutaj bardzo ważna jest powierzchnia pokoju dziecięcego oraz wielkość lalek, które zostaną umieszczone w domku. Jeśli nie ma odpowiedniej ilości wolnego miejsca, najlepszym wyborem będzie kompaktowy domek dla lalek, na przykład składany, który można rozkładać w czasie rzeczywistej zabawy. W przypadku przebywania dziecka w szkole, czy przedszkolu, taki domek dla lalek może być schowany do szafy. Dużą popularnością cieszą się jednak duże domki dla lalek, z dwoma, a nawet trzema kondygnacjami. Na każdym z pięter znajdują się osobne pomieszczenia gwarantujące najlepszą zabawę na wiele godzin. Dużą rolę odgrywają kolory, najlepsze są oczywiście pastelowe. Drugim kryterium jest materiał, z którego wykonana jest zabawka. W tym przypadku zdecydowanie najlepszą opcją jest postawienie na drewno, które jest bardzo estetyczne i funkcjonalne. Takie produkty mogą przetrwać lata i posłużyć później młodszemu dziecku do zabawy, czy też stanowić prawdziwie piękną ozdobę pokoju.

domek dla lalek

Z czego składają się domki dla lalek?

Domki dla lalek w zależności od ich rozmiarów składają się z kilku pomieszczeń – pokoików dziecięcych, sypialni, kuchni i toalety. W przypadku większych zabawek jest ich oczywiście zdecydowanie więcej, dodatkowymi są na przykład garderoba, czy salony gościnne. W sklepach z zabawkami dostępne są także domki dla lalek z pełnym wyposażeniem, w tym również nowymi lalkami. Niektóre modele mają nawet podświetlenia LED i dodatki w postaci garnków, czy innych elementów kuchennych. Dostępne są oczywiście także domki typowo dla małych księżniczek, które uwielbiają ten motyw i cieszą się na każdy różowy akcent w swoich zabawkach. To całkowicie normalne zjawisko. Generalnie domek dla lalek sprawdzi się dla dziewczynek już od 2, czy 3 roku życia. Oczywiście im młodsze dziecko, tym części składowe zabawek powinny być większe, wówczas niweluje się ryzyko zadławienia, czy połknięcia. Oczywiście bardzo często zakup domku, czy innej zabawki jest kwestią ceny, im lepsze i bogatsze wyposażenie, tym koszt jest wyższy. Jednak już te najtańsze wersje mogą dawać świetną rozrywkę dzieciom i zajmować je na dłuższy czas. Droższe zabawki są bardziej rozbudowane, dają więcej możliwości rozrywki, ale nie zawsze można sobie na nie pozwolić.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.