nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

skarpetki
Dziecko

Skarpetki dziecięce z ABS – dla kogo przeznaczone?

Nauka chodzenia jest dla rodziców wielkim wydarzeniem. W natłoku różnorodnych emocji nie można zapomnieć, jak ważną kwestią jest zachowanie bezpieczeństwa. Doskonale w tym zakresie sprawdzą się skarpetki dziecięce ABS, które z jednej strony zapewniają maksymalną ochronę, z drugiej natomiast wygodę stawiania pierwszych kroków.

Skarpetka dziecięca ABS – co to takiego?

Choć na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od zwykłych, tradycyjnych skarpetek, model z ABS-em posiada jedną, dość charakterystyczną cechę. Na jej podeszwie dostrzec można drobne, antypoślizgowe elementy, w dotyku przypominające gumę. To tzw. ABS, które zabezpieczają przed poślizgnięciem i niekontrolowanym upadkiem.

Komu polecane?

Skarpetki dziecięce ABS są polecane przede wszystkim maluchom, które zaczynają samodzielnie chodzić. Jako, że ich ruchy nie są jeszcze dobrze skoordynowane, usilnie próbują łapać równowagę, co sprzyja upadkom. Do tego dochodzi ich wrodzona energiczność i żywiołowość. Wówczas nietrudno o urazy, poślizgnięcia czy stłuczenia. Rozwiązaniem w tej sytuacji są skarpetki dziecięce ABS, które chronią przed niekontrolowanymi kontuzjami. Są nie tylko bezpieczne, ale również wygodne. Podkreślić bowiem należy, że nie przeszkadzają w codziennym poruszaniu się, nie powodują dyskomfortu, za to w niezwykle skuteczny sposób ograniczają ryzyko upadku na płaskich powierzchniach. Szczególnie tam, gdzie podłogi wyłożone są płytkami czy panelami.

Jak należy je prawidłowo wybrać?

Skarpetka dziecięca z ABS powinna być dobierana w taki sam sposób jak zwykła. Punktem wyjścia jest noszony aktualnie rozmiar. Czy może być kupowana z zapasem? Jak się okazuje, nie, ponieważ nie spełni należycie swojej funkcji. Zbyt duży rozmiar skarpetki sprawi, że warstwa antypoślizgowa będzie nachodzić na piętę, a przez to nie zapewni oczekiwanej ochrony przed upadkiem. To samo dotyczy za małych rozmiarów.

Nie bez znaczenia pozostają również takie aspekty, jak rodzaj użytego do produkcji materiału czy grubość skarpety. Musi być bowiem dostosowana do warunków atmosferycznych panujących za oknem. Do pozostałych aspektów można zaliczyć kolorystykę oraz obecność zdobień czy nadruków. W ofercie skarpetek dziecięcych z ABS znajdziemy wiele fantazyjnych wzorów, które z pewnością przypadną do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Czy warto kupić?

Oczywiście, że tak! Te skarpetki doskonale sprawdzają się nie tylko na etapie chodzenia, ale również biegania. W związku z tym zapewniają należytą ochronę przed upadkiem – i to na długi czas!

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.