nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Zabawy na piżama party dla dzieci - jak zorganizować udaną imprezę
Dziecko

Zabawy na piżama party dla dzieci

Które dziecko nie marzy o piżama party? Chodzenie po domu w piżamie i popijanie ciepłego kakao to super relaks. Jakie zabawy na piżama party dla dzieci przygotować?

Od czego zacząć?

Aby każde dziecko czuło się wyjątkowo, warto wykonać specjalnie zaproszenia, takie same jak na urodziny. Jest to także gwarancja dla rodziców, że ich pociechy będą pod dobrą opieką. Na imprezę trzeba oczywiście zabrać piżamkę, szczoteczkę do zębów, ulubioną poduszkę czy pluszaka.

piżama party dla dzieci

Co przygotować na piżama party dla dzieci?

1. Na pewno się przydadzą dodatkowe piżamy i szlafroki. Różne fasony i kolory, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.
2. Kolorowe gąbki będą tajże przydatne. Posłużą jako dekoracja lub dodatkowy arsenał do poduszkowej wojny.
3. Opaski na oczy, które można bardzo łatwo samemu zrobić.
4. Wałki i papiloty – dzieci będą mieć radochę przy ich zakładaniu, dodatkowo wyglądają zabawnie, a po paru godzinach efekt będzie świetny.
5. Koniecznie należy przygotować śpiwory, koce, poduszki oraz latarki.

Zobacz także: Edukujące gry i zabawy dla dzieci w domu

Smakołyki na imprezę

Ciepłe kakao i czekolada to idealne napoje na piżamowe imprezy. Zabawne kanapki, koreczki, chrupiące ciasteczka dopełnią menu. Jeśli dzieciaki zażyczą sobie chipsy bądź pizzę, pozwólmy im na trochę rozpusty, to w końcu ich wyjątkowa noc. Na śniadanie można zaproponować lekką owsiankę z owocami.

piżama party dla dzieci

Zero nudy!

Organizując imprezę należy zadbać o to, aby nikt się nie nudził, dlatego ważne są zabawy na piżama party dla dzieci. Na pewno wiele uciechy dostarczy zabawa w kalambury oraz gry planszowe takie jak twister. Dzieci uwielbiają namioty. Pozwólmy im więc zbudować własne tipi, używając do tego kołdry, koce, prześcieradła i krzesła. Sama budowa będzie niezłą zabawą. Potem w namiocie mogą prowadzić nocne pogaduszki przy latarce, a w końcu spokojnie zasnąć.

Domowe SPA i rewia mody

Dziewczynki na pewno będą zachwycone domowym SPA. Pozwólmy naszym pociechom stroić się i malować. Oczywiście nie może wówczas zabraknąć błyszczyków, lakierów do paznokci, maseczek do twarzy czy świeczek zapachowych. Dziewczynki uwielbiają się stroić. Zorganizujmy im więc pokaz mody. Jedne mogą upinać same sobie włosy, tworzyć kreacje, chodzić po wybiegu, a drugie będą zasiadać w jury.

Klasyczne zabawy

Dzieciom można zaproponować zabawę w ciuciu babkę, a nieco starszym dziewczynkom mini salon kosmetyczny. Zabawa we fryzjera czy konkurs na najładniejszy rysunek dla młodszych także będą świetną rozrywką. Dzieciaki na pewno chętnie będą tańczyć czy śpiewać karaoke. Punktem każdego piżamy party koniecznie musi być walka na poduszki.

Sprawdź także: Ścianka wspinaczkowa w pokoju dziecka – świetna zabawa i ciekawy trening

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.