nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

dziecko zajęcie
Dziecko

Czym zająć dwu- i trzylatka, spędzającego cały dzień w domu?

Jesienna aura sprzyja rozwojowi chorób, dlatego w okresie tym zabawy z malcem na świeżym powietrzu zostają znacznie ograniczone. Dziecko, przebywające w domu i niemające tak częstego kontaktu z rówieśnikami, może narzekać na nudę. Istnieją jednak proste metody na pobudzenie pozytywnych emocji u najmłodszych.

Zabawki do nauki liczenia

Dostępne na rynku zabawki tworzone są w taki sposób, by edukowały one dziecko, dając mu poczucie satysfakcji. Dzięki temu maluszek regularnie wraca do gier, doskonaląc swoje umiejętności i korygując ewentualne błędy. Aktywności z wykorzystaniem zabawek są świetną rozrywką zarówno dla trzylatków, jak i rodziców. Gry te mogą wpływać na różnorodne zmysły i zdolności malca. Drewniane układanki są bardzo pomoce przy nauce dziecka nazw podstawowych cyferek. Dzięki nim maluch może ponadto poznać zasady dodawania i odejmowania. Cyferki dostępne są w formie puzzli, a przesuwanie ich pomiędzy pustymi lukami daje dziecku przyjemną rozrywkę. Wśród innych ciekawych zabawek do nauki liczenia warto wskazać kolorowe wieże klockowe. Zazwyczaj ozdobione są one samochodami lub zwierzętami, zachęcającymi do nauki. Wieże świetnie wpływają nie tylko na zdolności umysłowe, ale także manualne.

Zabawki plastyczne

Trzy- i czterolatkowie uwielbiają spędzać czas, tworząc kreatywne rysunki. Bohaterami ich szkiców są koledzy, rodzice lub bohaterowie bajek. Najmłodsi uwielbiają także wypełniać kredkami gotowe szablony. Kolorowanki nie muszą mieć jednak tradycyjnej formy. Świetnym i nietypowym rozwiązaniem są wodne malowanki, do wypełniania których dziecko posługuje się specjalnym pisakiem. Kolorowanki składają się z karteczek połączonych kółeczkami, ułatwiającymi przechodzenie do następnych stron. Każda malowanka związana jest z konkretnym wyzwaniem. Dziecko musi m.in. odnaleźć określoną liczbę zwierzątek, zamalowując jak najszybciej rysunek wodnym pisakiem. Po wyschnięciu malowanka znów jest gotowa do ponownego użytku. Malowanki wodne są świetną formę rozrywki w domu i w trakcie podróży. Ich dodatkową zaletę stanowi nietoksyczność.

Zabawki muzyczne

Zostanie estradowym wirtuozem to marzenie większości dzieciaków. O sile tych pragnień świadczy kreatywność najmłodszych. Młodzi artyści nie muszą mieć bowiem profesjonalnego mikrofonu, by wspomagać wokalnie ulubionego piosenkarza. Wystarczy im dezodorant lub grzebień. Jeśli jednak jako rodzic chcesz wesprzeć karierę swojej gwiazdy, możesz zdecydować się na zakup odpowiedniego sprzętu. Mikrofony dla dzieci to zabawki wielofunkcyjne. Pozwalają one na śpiewanie i nagrywanie piosenek. Wiele modeli ma wbudowany system zmiany tonacji głosu. Mikrofony mogą mieć standardową formę lub też kształt zwierzątek, czy tez lalek. Wiele z nich ma dodatkowe funkcje edukacyjne. Używając ich, dziecko uczy się liczenia, alfabetu i kolorów. Mikrofony mogą mieć także dodatkowe statywy, co jeszcze bardziej oddaje klimat scenicznych wystąpień.

Dziecko, przebywające w domu, nie musi się nudzić. Pamiętaj jednak, że prezenty nie zastąpią maluszkowi Twojej uwagi. Jeśli zatem kupiłaś dziecku jakąś zabawkę, poświęć swój czas i razem z malcem poznajcie jej funkcje. Takie zajęcia sprawią, że więź między Tobą a malcem będzie jeszcze bardziej trwała.

Po więcej informacji polecam też odwiedzenie serwisu: https://e-maluchy.pl/

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.