nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Ego
Lifestyle

Ego – gra towarzyska. Na czym polega?

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach możemy zaobserwować prawdziwy renesans planszówek. To znakomita rozrywka dla dużych i małych, pomysł na zabawę w gronie znajomych lub bliskich przyjaciół, a także sposób na spędzenie rodzinnego wieczoru. Oczywiście, sednem takiej aktywności jest odpowiednio dobrana gra towarzyska. Jednym z tytułów godnych polecenia jest niewątpliwie Ego – gra mająca już status kultowej. Wyjaśniamy, dla kogo przeznaczony jest ten tytuł i jak przygotować się do rozgrywki.

1. Zawartość planszy

2. Na czym polega gra towarzyska Ego?

3. Ego – gra w różnych wersjach

W przypadku fantastycznej zabawy Ego gra w swojej podstawowej wersji jest przeznaczona dla grupy od dwóch do sześciu osób w wieku powyżej 14. roku życia. Firma Trefl proponuje jednak kilka ciekawych wariantów rozszerzających możliwości.

Zawartość planszy

Ego to świetna zabawa, na którą należy zarezerwować sobie około 60 minut. W pudełku znajdziesz:

  • 220 dwustronnych kart z pytaniami,
  • 120 małych i 18 dużych żetonów,
  • planszę do gry,
  • instrukcję.

Na czym polega gra towarzyska Ego?

Na czym ta zabawa polega? Zasady są dość proste i sprowadzają się do tego, by odpowiadać na niebanalne pytania dotyczące pozostałych uczestników rozgrywki. To szansa na to, by sprawdzić, jak dobrze znasz swoich przyjaciół i lepiej poznać tych obecnych przy zabawie. Jak dokładnie przebiega gra Ego?

Na początku rozgrywki pierwszy zawodnik losuje pytanie, czyli jedną z 220 dwustronnych kart. Po wylosowaniu pytania gracz czyta jego treść, a następnie typuje w tajemnicy własny wybór spośród dostępnych odpowiedzi. Pozostali uczestnicy próbują odgadnąć, jaki wariant wybrał. Swoją pewność trafienia potwierdzają, obstawiając odpowiednią liczbę żetonów. Punkty trafiają do tych, którzy wskazali poprawną odpowiedź. Zwycięzcą zostaje ten, kto przodował w trafnym odpowiadaniu i obstawiał największą liczbę żetonów.

W prostych zasadach ukrywa się zatem fajna gra, która z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy. Duża liczba pytań – na 220 dwustronnych kartach znajduje się ich przecież 440 – minimalizuje ryzyko powtórzenia pytania, dlatego z pewnością spędzisz w ten sposób niejeden wieczór. Dodatkowo do dyspozycji masz kilka wariantów gry.

Ego – gra w różnych wersjach

Ta ciekawa gra występuje w podstawowym wariancie, tzw. czerwonym, w charakterystycznym pudełku. To właśnie ona przeznaczona jest dla grupy od 2 do 6 osób w wieku od 14. roku życia wzwyż. Na tym wariancie jednak możliwości wcale się nie kończą. Z jakich jeszcze opcji możesz skorzystać?

  • Ego Family

To wariant przeznaczony do rozgrywek familijnych, poruszający kwestie rodzinne. Tu bawić się mogą maksymalnie cztery osoby, w wieku powyżej 8. roku życia. W zestawie znajdziesz 165 dwustronnych kart z pytaniami. Zasady pozostają takie same, jak w wariancie czerwonym.

  • Ego Emocje

Ta gra przeznaczona jest dla osób nieco starszych niż odsłona familijna. Rekomendacja producenta wskazuje na osoby powyżej 12. roku życia. Pytania dotyczą wyrażania emocji w różnych, często nieoczywistych sytuacjach – i to właśnie do tego muszą ustosunkować się pozostali gracze.

  • Ego Pictures

To zabawa przewidziana dla graczy powyżej 14. roku życia, czyli dokładnie tak jak podstawa, klasyczna wersja. Nie ma tu pytań, a jedynie karty z obrazami. Gracze wybierają zdjęcia odzwierciedlające ich gust i wylosowane na karcie hasło, zaś pozostali odgadują ten wybór.

  • Ego Love

Gra przeznaczona dla osób pełnoletnich. Stworzono ją z myślą o parach, ale w rozgrywce może wziąć udział od 2 do 5 osób. Pytania dotyczą relacji damsko-męskich, niekiedy dość intymnych kwestii.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.