nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Higiena pierwszych ząbków, czyli o szczoteczkach sonicznych dla dzieci
Dziecko

Higiena pierwszych ząbków, czyli o szczoteczkach sonicznych dla dzieci

Producenci wydają na rynek ogromną ilość najróżniejszych szczoteczek dla dzieci. Wszystkie są kolorowe, często nawiązują do motywów bajkowych i zachęcają dziecko i rodzica do ich kupna. Kwestia jest jednak o tyle ważna, by szczoteczka nie tylko ładnie się prezentowała i zachęcała dziecko do mycia pierwszych ząbków, ale również by była najlepszą szczoteczką spośród wszystkich innych.

Dlaczego szczoteczka soniczna jest skuteczna?

Szczoteczki soniczne odniosły na rynku duży sukces dzięki ich dwóm najważniejszym właściwościom. Po pierwsze chodzi o ruchy wymiatające, które osiągają spore prędkości, często jest to kilkadziesiąt tysięcy ruchów wymiatających na minutę (w modelach dla dzieci jest to mniej ruchów). Dzięki temu zęby są dokładne wyczyszczone z przebarwień i osadów, a co za tym idzie, zęby są piękne, zdrowe i białe. Po drugie chodzi o generowanie fal dźwiękowych przez włosie, które osiąga dużą prędkość. Fale dźwiękowej likwidują bakterie, które mogą gromadzić się w zakamarkach do których żadna szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć. To właśnie bakterie są odpowiedzialne za zmiany próchnicze oraz nadkładanie kamienia nazębnego. Powyższe dwie cechy szczoteczek sonicznych sprawiają, że są produktem który warto wziąć pod uwagę kupując szczoteczkę. O zęby naprawdę warto zadbać w profesjonalny sposób.

Szczoteczki soniczne dla dzieci

Producenci wprost prześcigają się w produkcji różnorodnych szczoteczek sonicznych. Są one dostosowane nawet dla kilkumiesięcznych niemowląt, u których pojawiły się pierwsze ząbki. Małe dzieci muszą czyścić zęby pod kontrolą rodziców, ponieważ same mogą to zrobić bardzo niedokładnie. Szczoteczka soniczna dla dzieci wspiera proces dokładnego wyczyszczenia dziecięcych ząbków. Szczoteczki mają oczywiście wymienne końcówki, więc nie trzeba kupować nowej po zużyciu końcówki. Szczoteczki oraz ilość ruchów czyszczących są dostosowane do wieku dziecka. Szczoteczki soniczne dla dzieci kupić można zazwyczaj w trzech przedziałach wiekowych. Pierwsze są dostosowane dla dzieci poniżej 3 roku życia, kolejne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, i ostatnia grupa wiekowa dla dzieci powyżej 6 lat (są to najmocniejsze szczoteczki dziecięce). Szczoteczki naprawdę zachęcają i motywują dzieci do ich używania dzięki pięknym, kolorowym rękojeściom. Najnowsze modele oferują możliwość połączenia z telefonem poprzez Bluetooth, co ma na celu pomoc w poprawnym szczotkowaniu ząbków. Szczoteczki soniczne czyszczą zęby w sposób prawidłowy, a przede wszystkim komfortowy i w 100% bezpieczny dla dzieci.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.