nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Dziecko

Jak udekorować pokój dziecka na urodziny?

U większości z nas, jednym z lepiej zachowanych wspomnień z dzieciństwa, są przyjęcia urodzinowe. Ten dzień jest ważny w życiu każdego młodego człowieka. Warto więc sprawić, aby nasza pociecha, jak najlepiej zapamiętała swoje święto. Skorzystaj z naszych rad, dzięki którym dowiesz się, jak można udekorować pokój dziecka na urodziny?

Balony w pokoju dziecka na urodziny

rozważania na temat tego, jak udekorować pokój na dzień dziecka, należy rozpocząć od najbardziej efektownego dodatku, jakim są balony z helem. Zwłaszcza że firmy oferujące tego typu gadżety oferują naprawdę przeróżne warianty balonów. m.in.

  • Całe bukiety balonowe;
  • Personalizowane balony typu bubbles;
  • Balony w kształcie liter;

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można zamówić balony, aby udekorować pokój dziecka na urodziny, sugerujemy rozpocząć poszukiwania od wyszukiwarka Google. Koniecznie szukaj firm, które działają w Twoim regionie. Dlatego najlepiej będzie, jeśli wpisz do wyszukiwarki hasło zawierające nazwę miejscowości, w której mieszkasz, lub w której będzie organizowana impreza np. balony z helem Czeladź. Zamówienie balonów trwa naprawdę chwilę. 

Zdjęcia solenizanta na ścianach

Na pewno masz wiele zdjęć przedstawiających miłe chwile z życia Twojej pociechy — czemu by nie udekorować pokoju dziecka na urodziny przy pomocy tych właśnie zdjęć? Obecnie można wywołać odbitki w dużych rozmiarach i jednocześnie w dobrej jakości. Będą one na pewno efektownym elementem dekoracji wnętrza podczas tej ważnej imprezy dziecka. 

Możesz mieć pewność, że taki wystrój pokoju dziecka na urodziny będzie przyciągał uwagę nie tylko jego rówieśników, ale też rodziców (jeśli będą obecni na przyjęciu). Zdjęcia można ładnie dodatkowo udekorować za pomocą wstążeczek i przyozdobić je brokatem.

Kwiaty z papieru

Wielu rodziców nie dostrzega potencjału, jaki drzemie w papierowych dekoracjach, z których można wyciąć efektownie wyglądające kwiaty. Teoretycznie można kupić gotowe dekoracje pokoju w postaci kwiatów, ale na pewno o wiele większą frajdą będzie samodzielne ich przygotowanie. 

Jeśli masz obawy przed samodzielnym przygotowaniem papierowych kwiatów, w internecie znajdziesz wiele poradników, z których dowiesz się, jak krok po kroku przygotować tego typu dekoracje — sprawdź na Youtube lub poszukaj artykułów poradnikowych w Google.

Papierowe gwiazdki

Tutaj sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku kwiatów — można wyciąć je samodzielnie, lub można zamówić w sklepie z akcesoriami urodzinowymi. Jeśli zdecydujesz, że chcesz samodzielnie wyciąć gwiazdki, zadanie na pewno będzie o wiele łatwiejsze, niż w przypadku kwiatów — gwiazdkę znacznie łatwiej wyciąć z kolorowego papieru.

Jak udekorować pokój dziecka na urodziny? [wskazówki]

zanim podejmiesz konkretne działania w związku z urodzinową dekoracją Twojego dziecka, zastanów się nad kilkoma kwestiami. Mamy na myśli m.in.

  • wiek dziecka: pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko chodzi już do podstawówki, to stylistyka odpowiadająca małym dzieciom może wydawać mu się obciachowa. Pamiętaj, by nie zrobić mu wstydu przed znajomymi.
  • płeć dziecka: może się okazać, że Twój syn nie będzie zadowolony z ozdoby składającej się z balonowych serduszek czy też ścian pokrytych papierowymi kwiatkami. Z kolei dziewczynka może nie chcieć wzorów na ścianach nawiązujących np. do Gwiezdnych Wojen;
  • Spójność: dzieci może nie wychwycą kiczowatej scenerii w pokoju, ale warto żeby czerpały od najmłodszych lat dobre wzorce estetyczne. Zadbaj o to, aby wszystko było spójne — zarówno pod względem kolorów, jak również motywu przewodniego dekoracji;
  • Opinia dziecka: może się okazać, że fantazja Twojego dziecka wykracza daleko ponad Twoje możliwości organizacyjne, ale na pewno dobrze będzie z nim porozmawiać na temat jego preferencji — w końcu to jego święto i dobrze, żeby jemu się wystrój pokoju najbardziej podobał;

Jak widzisz, odpowiedzi na pytanie, jak udekorować pokój na urodziny dziecka, jest wiele. Koniecznie trzeba pamiętać, aby przygotowania zacząć odpowiednio wcześnie i by wszystko poszło zgodnie z planem. Wbrew pozorom, aranżacja przestrzeni, w której odbywają się urodziny dziecka jest bardzo ważnym składnikiem udanej imprezy. Nie zepsuj więc przez tak błahą sprawę, przyjęcia, które Twoje dziecko pewnie zapamięta do końca życia.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.