nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Jak zachęcić dziecko do ruchu
Dziecko

Jak zachęcić dziecko do ruchu – jazda na deskorolce

Deskorolka to stosunkowo łatwy i uniwersalny sport, którego może nauczyć się dosłownie każdy. Szczególnie w momencie gdy temperatury na zewnątrz sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, warto zainteresować się nowymi dyscyplinami, które zapewniają odpowiednią dawkę aktywności. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni sprzęt dla dziecka? W jaki sposób możemy efektywnie zabezpieczyć kilkulatka przed ewentualnymi kontuzjami?

Dlaczego deskorolka jest sportem wartym polecenia? 

Jazda na deskorolce to popularne dyscyplina sportowa, dzięki której dzieci uczą się odpowiedniej koordynacji ruchowej i zwiększają zakres swoich ruchów. Tego typu sport wymaga od kilkulatka sporej determinacji, uczy wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do opanowania poszczególnych ruchów. Wraz ze zdobywaniem coraz to kolejnych umiejętności oraz coraz większą płynnością wykonywanych ruchów, dziecko nabiera pewności siebie, która prowadzi do coraz większej satysfakcji. Deskorolka jest świetnym pretekstem do wyjścia na podwórko i spędzania czasu wspólnie ze znajomymi, dzieląc się jedną wspólną pasją. 

Wybór odpowiedniej deskorolki dla dziecka 

Rozpoczynając przygodę z deskorolką, warto zdecydować się na sprzęt w pełni dopasowany do wzrostu oraz umiejętności użytkownika. Deskorolka dla dziecka nie powinna być zbyt długa ani szeroka, ponieważ w znacznym stopniu może to utrudniać sterowanie oraz zwrotność podczas jazdy. Na początek warto wybrać modele z dużymi i stosunkowo miękkimi kółkami, które zapewnią niezawodną amortyzację w trakcie różnego rodzaju wstrząsów i poruszania się po różnorodnych powierzchniach. Wysokogatunkowe materiały użyte przy produkcji desek gwarantują odpowiednią wytrzymałość kontakcie z podłożem oraz odporność na pękanie. 

Dobrym wyborem na początek będzie np. popularna ostatnimi czasy fiszka. Tego typu sprzęt odznacza się lekkością oraz niewielkimi rozmiarami, które pomagają w opanowaniu podstaw. Niewielka deskorolka (https://qkids.pl/produkty/deskorolki-dla-dzieci/) gwarantuje pełną zwrotność podczas wykonywania odpowiednich ruchów oraz nauki tricków. Fiszkę można wygodnie schować do plecaka i zabrać ze sobą w podróż, czy na wakacje. Wybieraj spośród modeli w przeróżnych kolorach i wzorach, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Oryginalny design deskorolek sprawia, że kilkulatki chętnie będą ćwiczyć nowe umiejętności i rozwijać swoją pasję. 

Postaw na bezpieczeństwo w trakcie jazdy na deskorolce 

Ważne jest, aby nauka jazdy na deskorolce przebiegała w sposób komfortowy oraz bezpieczny. Dzięki profesjonalnym kaskom oraz ochraniaczom na łokcie i kolana wykonanym z odpowiednich materiałów możemy w efektowny sposób zapobiegać niebezpiecznym kontuzjom. Szczególnie na początku, uprawianie tego typu dyscypliny wiąże się ze sporym ryzykiem upadków i stłuczeń, aby je zminimalizować, powinniśmy zainwestować w wysokogatunkowy zestaw ochraniaczy, odpowiednio dopasowanych do kształtu poszczególnych części ciała. Kask oraz ochraniacze powinny pozostawać na swoim miejscu, w wygodny sposób dopasowując się do ciała dziecka.