nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Radzimy, jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala
Dziecko

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala?

Narodziny dziecka to jeden z najbardziej ekscytujących momentów w życiu każdej rodziny. Od tego dnia wszystko się zmienia, a młodzi ludzie muszą stać się zdecydowanie bardziej odpowiedzialni. Po kilku dniach spędzonych w szpitalu, z maluszkiem można wybrać się do domu. Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla zainteresowanych rodziców.

jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala

Jak przygotować się na wyjście z dzieckiem ze szpitala?

Aby dzień wyjście z dzieckiem do szpitala nie był bardzo stresujący, trzeba wcześniej dobrze się spakować do szpitala, wkładając do torby wszystko to, co niezbędne. Rodzice muszą pamiętać o tym, że nawet jeśli wychodząc z maluszkiem ze szpitala w ciepłe dni, na przykład wiosną albo latem, muszą mieć przygotowane ubrania, które zapewnią dziecku komfort termiczny. Bardzo ważne jest, aby w torbie szpitalnej znalazły się zatem skarpeteczki oraz czapeczka.

Te rzeczy przydadzą się nawet wtedy, gdy temperatury na zewnątrz są dosyć wysokie. Ubrania, które gromadzimy dla noworodka, powinny być jak najprzyjemniejsze dla skóry, zawsze wykonane z dobrych gatunkowo tkanin. Sprawdza się bawełna organiczna, ponieważ jest bardzo miękka, a poza tym nie stosuje się do jej wytworzenia zbyt dużej ilości środków chemicznych. Takie ubrania wykonane z bawełny organicznej są zatem bezpieczne, nie podrażniają delikatnej skóry dziecka.

jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala?

Rzeczy, które wybieramy dla noworodka, powinny też być proste do założenia i zdjęcia. Maluszek musi mieć zmienioną pieluszkę praktycznie co chwilę. Dlatego też najlepiej wybierać ubrania, które rozpinają się od dołu, dzięki czemu za każdym razem nie trzeba będzie zdejmować ubranka w całości. Przygotowując dziecko do wyjścia ze szpitala warto założyć mu przyjemne w dotyku body z krótkim rękawkiem. Następnie na to kombinezonik, który zapinany jest od dołu. Takie ubranko będzie wygodne, zapewni komfort termiczny. Jeżeli po drodze pojawi się konieczność przebrania dziecka, wystarczy po prostu rozpiąć guziczki u dołu, a następnie zmienić pieluszkę. Tak jak wspominano już wcześniej, główka maluszka zawsze musi być chroniona za pomocą cienkiej czapeczki.

Warto pamiętać o tym, że dziecka nie należy ubrać noworodka na wyjście ze szpitala zbyt grubo. Lepszym rozwiązaniem jest po prostu nakrycie maluszka przyjemnym w dotyku kocykiem, który zapewni mu dodatkową warstwę ciepła. Gdy dziecko jest zapięte pasami w swoim nosidełku, które następnie montuje się w samochodzie, nie może być ubrane za grubo. Zapięcie pasów będzie wtedy trudnością, a poza tym dziecku będzie niewygodnie. Lepiej zatem ubrać je odrobinę lżej, a następnie nakryć kocykiem.

Sprawdź także:

Jak ubrać dziecko do snu? 5 porad

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.