nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Woda lameralna
Lifestyle

Woda lameralna na suche i zniszczone włosy

Masz suche i zniszczone włosy? Próbowałaś już wszystkiego, ale nic nie jest w stanie przywrócić im blasku i odpowiedniego nawilżenia. Odżywki działają tylko na chwilę, a maski nadmiernie je obciążają. Na szczęście są sposoby, które pomogą przywrócić suchym i zniszczonym włosom doskonałą kondycję. Poznaj jeden z nich!

Woda lameralna – co to takiego?

Stosowałaś już pewnie wodę termalną i wiesz, że ma niesamowite właściwości. Odświeża cerę, doskonale ją nawilża i świetnie radzi sobie z doraźnym nawilżaniem włosów. A czy wiesz, co to jest woda lamelarna do włosów? To kosmetyk o właściwościach regenerujących i nawilżających. Pomaga przywrócić zdrowie i blask kosmykom. Świetnie nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, a szczególnie suchych i zniszczonych. Co niezwykłego kryje w sobie woda lamelarna?

Przede wszystkim nabłyszczające aminokwasy, odbudowujące proteiny oraz całą masę substancji nawilżających. Woda lamelarna charakteryzuje się malutkimi cząsteczkami, które z łatwością przedostają się w głąb włosów, uzupełniając ubytki w ich strukturze. Nic więc dziwnego, że woda lameralna często nazywana jest płynnym plastrem dla włosów.

Jakie efekty daje stosowanie wody lameralnej na włosy?

Woda lameralna działa silnie nawilżająco. Pomaga przywrócić wilgoć suchym i odwodnionym włosom, dzięki czemu stają się one miękkie i bardziej elastyczne. W składzie kosmetyku znajdują się również proteiny i ceramidy pomagają w odbudowie uszkodzonej struktury włosa. Dzięki temu włosy stają się mocniejsze i bardziej odporne na łamanie się.

Woda lameralna ułatwia rozczesywanie i zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Zmniejsza puszenie się kosmyków i sprawia, że są lekkie i sypkie. Regularne jej stosowanie pomoże podkreślić kolor, co szczególnie jest przydatne, by utrzymać właściwy odcień po koloryzacji.

Do jakich włosów polecana jest woda lameralna?

Przede wszystkim do kosmyków suchych i zniszczonych, które potrzebują natychmiastowej i głębokiej regeneracji. Jedna warto po nią sięgnąć również wówczas, gdy chcesz zapewnić kosmykom intensywny połysk czy efekt wygładzenia. Ta woda to także doskonały sposób na upiększenie oraz odżywienie włosów rozjaśnianych czy po trwałej.

Dzięki nawilżeniu i wygładzeniu włosów woda lameralna ułatwia ich stylizację i pozwala na uzyskanie bardziej gładkich i lśniących fryzur. Możesz więc po nią sięgać zawsze, gdy potrzebujesz dodatkowego wsparcia przy stylizacji.

Woda lameralna działa jak warstwa ochronna, która chroni włosy przed działaniem czynników środowiskowych, takich jak słońce, wiatr czy zanieczyszczenia. Stosuj ją również wówczas, gdy kosmyki narażone są na zmieniające się warunki atmosferyczne lub po kąpieli w basenie.

Jak używać wody lameralnej na włosy?

Wody lameralnej możesz używać na kilka sposobów. Na wilgotne włosy tuż po umyciu lub na suche kosmyki. Możesz na przykład po niewielką ilość kosmetyku nalać na dłonie i wmasować w umyte, wilgotne włosy.

Możesz również wykorzystać wodę lameralną jako odżywkę do spłukiwania po zastosowaniu szamponu. Zwykle znajduje się ona w butelce z atomizerem, jeśli jednak nie, przelej ją do takiej. Wstrząśnij dobrze i spryskaj wilgotne włosy, pozostawiając wodę lameralną na kosmykach na kilka minut, a następnie zmyj letnią wodą. Jeśli włosy są bardzo suche i zniszczone, można rozważyć pozostawienie wody lameralnej na włosach bez spłukiwania. Woda lameralna działa jak lekka warstwa nawilżająca, która pozostawia włosy gładkie i miękkie.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.