nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Zalety prywatnych żłobków
Dziecko

Zalety prywatnych żłobków

Decyzja o wysłaniu swojego maleństwa do żłobka to niezwykle ważna decyzja w życiu młodych rodziców. Pierwsze chwile samodzielności bez rodziców, brak kontroli nad tym, czy dziecko dobrze śpi, je, czy integruje się z rówieśnikami to tylko nieliczne z kwestii, które spędzają nam sen z powiek. Na szczęście dzięki ofercie prywatnych żłobków o jedną rzecz nie musimy się martwić – o złe traktowanie naszej pociechy. Jakie podstawowe zalety wynikają z wysłania dziecka do żłobka prywatnego?

Wolne miejsce dla naszego dziecka? W żłobku prywatnym z pewnością się znajdzie

W przeszłości, gdy oferta żłobków prywatnych była naprawdę skromna, rodzice stawali przed ogromnym wyzwaniem polegającym na przejściu rekrutacji w żłobku publicznym. Tych jednak, jak dobrze wiemy, nigdy nie było zbyt wiele. Dlatego też skomplikowane zasady naliczania punktów, priorytetyzowanie rodzin bez jednego opiekuna, rodzin z niskimi dochodami sprawiały, że w tradycyjnym, zdrowym modelu rodziny dziecko praktycznie nie miało szans na zdobycie miejsca w żłobku. Wraz z rozwojem prywatnej oferty żłobków rodzice mają do wyboru coraz więcej placówek i mają możliwość wyboru dokładnie tej, która spełnia wszystkie potrzeby – zarówno pod kątem finansowym, jak i oferty.

Żłobki prywatne kładą nacisk na dwujęzyczność

W życiu młodego człowieka niezwykle istotne jest, by już zapoznawać go z językiem angielskim, stanowiącym dzisiaj klucz do odniesienia sukcesu w życiu zawodowym. Żłobki prywatne zdają sobie z tego sprawę i oferują dzieciom zajęcia z języka angielskiego skrojone na miarę maluchów. Dziecko przez zabawę poznaje nowe słówka, osłuchuje się z językiem i podświadomie łapie pierwsze istotne zasady związane z gramatyką języka obcego. Choć żłobki dwujęzyczne są niezwykle istotne dla rozwoju dziecka, to oferta prywatnych placówek nie ogranicza się jedynie do tego. Dodatkowe zajęcia z gimnastyki, zajęcia gordonowskie i wiele innych – to wszystko sprawia, że dzień w prywatnym żłobku będzie po brzegi wypełniony świetną zabawą i nauką.

Indywidualne podejście do każdego dziecka 

To na czym zależy każdemu rodzicowi to zapewnienie, że nasze dziecko jest traktowane dobrze, z należnym mu szacunkiem i dobrocią. W prywatnych żłobkach mamy pewność, że do każdego dziecka podejdzie się indywidualnie, a zapewnia to wykwalifikowana kadra specjalistów. Indywidualne pojęcia polegają nie tylko na zwracaniu większej uwagi na nasze dziecko, ale też na indywidualnych konsultacjach z logopedą, dostosowanej do potrzeb dziecka diecie i wielu innym, drobnym aspektom, które czynią pobyt dziecka w żłobku prawdziwą przyjemnością i okazją do swobodnego poczucia. Prywatne żłobki w Warszawie to doskonała inwestycja dla rodziców, którzy ze względów zawodowych nie mogą pozostać z pociechą w domu, a jednocześnie pragną wykorzystać maksymalnie potencjał młodego, chłonnego umysłu, jakim charakteryzuje się tak małe dziecko w wieku od jednego do trzech lat. Z takim zapasem wiedzy, kompetencji i pewności siebie, dziecko pewnie wejdzie w kolejny etap, jakim jest przedszkole.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.