nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Rodzaje ubranek dla noworodka
Dziecko

Rodzaje ubranek dla noworodka

Rodzice będący na etapie szykowania wyprawki dla swojego dziecka, które ma pojawić się na świecie, bardzo często zastanawiają się nad tym, co kupić. W końcu w sklepach jest naprawdę mnóstwo pięknych rzeczy, każda z nich może wydawać się bardzo przydatna. Poniżej opisujemy, jakie są rodzaje ubranek dla noworodka i wskazujemy, które z nich będą rzeczywiście dobrym i przydatnym wyborem.

Rodzaje ubranek dla noworodka

Rodzaje ubranek dla noworodka, które sprawdzą się w każdym domu

Ubrania, które są dedykowane dla noworodka, powinny być miłe w dotyku, przyjemne, wykonane z jak najlepszych jakościowo tkanin. To podstawa. O tym musi pamiętać każdy rodzic. Najlepiej sprawdzają się ubranka z bawełny organicznej, która jest mięciutka, a poza tym do jej wytworzenia nie stosuje się zbyt dużo chemii. Z bawełny organicznej warto kupić body. Tych ubranek powinno być w szafie dziecka jak najwięcej. Przyda się zarówno body z krótkim, jak i długim rękawem. Do tego jak znalazł będą również półśpioszki. Są to po prostu bardzo wygodne spodenki, które jednocześnie są ochroną na stópki. Dzięki temu dziecku nie trzeba będzie zakładać skarpet. Jeżeli maluszek nie lubi półśpioszków, można zdecydować się po prostu na wygodne getry lub legginsy, wtedy konieczne będą jeszcze skarpeteczki.

Rodzaje ubranek dla noworodka

Wygodne ubranka na podróż i wyjścia

Wygodne ubranka do domu to takie rzeczy, o których wspomniano powyżej. Natomiast każda mama i każdy tata muszą mieć też komplet ubranek, który będzie jak znalazł podczas wychodzenia z domu. Tutaj sprawdzą się na przykład jednoczęściowe kombinezony. To naprawdę wygodna rzecz między innymi na podróż. Nie krępuje dziecku ruchów, zapewnia ciepło, komfort i wygodę. Poza tym taki kombinezonik można z łatwością rozpiąć, na przykład u dołu, nie trzeba będzie dziecka w całości rozbierać, aby przebrać mu pieluszkę. Na chłodniejsze dni przyda się jednoczęściowy kombinezon. Jest to jednak rzecz dedykowana głównie dla tych dzieci, które tylko leżą w łóżeczku i wykonują wciąż stosunkowo mało ruchów. Starsze dzieci, bardziej ruchliwe, które już na przykład samodzielnie chodzą, nie lubią zakładać na siebie kombinezonów. Dlatego też na spacery z dzieckiem w chłodne dni bardzo przydatny będzie tak zwany śpiworek do wózka. Taki śpiworek można włożyć zarówno do gondoli, jak i do wózka spacerowego. Dziecku jest w nim bardzo ciepło, dzięki czemu można je ubrać gorzej nawet w chłodniejsze temperatury. Nie ma na sobie dużej warstwy ubrań, która krępuje jego ruchy. Śpiworek sprawdzi się już wczesną jesienią, a także zimą i wczesną wiosną

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.