nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

zdrowa dieta
Dziecko

Zdrowa dieta – ile jeść posiłków?

Każdy, kto próbuje ułożyć dla siebie zdrową dietę, na pewno zastanowi się nad tym, ile posiłków powinien w niej uwzględnić. A ten aspekt odżywiania należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Pomimo iż dalej dość powszechne jest uważanie, że w zdrowej diecie powinna pojawić się pięć małych i zbilansowanych posiłków, to jednak nie jest to reguła, której koniecznie trzeba się trzymać. Nie każdy zresztą da radę to zrobić. A zdrowa dieta to taka dieta, którą człowiek bez trudu jest praktykować każdego dnia.

zdrowa dieta

Dobierz kaloryczność i ilość posiłków do swoich potrzeb

Ilość posiłków zależy też w głównej mierze od kaloryczności diety. Logicznie rzecz biorąc komuś spożywającemu cztery tysiące kalorii dziennie trudno byłoby przyjąć taką dawkę energii w dwóch czy trzech posiłkach. Sportowcy zwykle jedzą ich znacznie więcej. Pozwalają sobie w ciągu dnia na różne mniejsze przekąski czy typowe posiłki spożywane przed ćwiczeniami lub bezpośrednio po nich, aby cały czas doładowywać swoje ciało energią. Typowa zdrowa dieta przeciętnego człowieka na pewno jednak nie powinna składać się z sześciu czy siedmiu posiłków. Optymalnym wyborem będzie jadłospis bazujący na pięciu potrawach. Ale nie jest to wcale wymóg.

Przygotowanie pięciu zróżnicowanych i dobrze zbilansowanych posiłków byłoby bowiem dość trudne dla wielu osób. Niektórzy nie mieliby nawet czasu na to, by zjeść je w spokoju. Z tego względu coraz więcej ludzi przerzuca się na diety składające się zaledwie z trzech większych posiłków. Początkowo do tego trybu żywienia trzeba się przyzwyczaić, ale organizm szybko do niego przywyka.

extrasmall.pl
Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.