nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Jak wybrać kolory do pokoju dziecięcego?
Dziecko

Jak wybrać kolory do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy powinien być kolorowy i wesoły. Dziecko musi czuć się w nim dobrze i chętnie w nim przebywać. Jak wybrać kolory ścian do pokoju dziecka, by stanowiły dobrą bazę do umeblowania?

Jasne kolory

Jasne kolory są radosne. Jednocześnie dają ogromne możliwości kompozycyjne. Pokoje dziecięce kolory, które są najbardziej popularne to złamana biel oraz delikatna, ciepła szarość.

Wybierając biel lub szarość, rodzice mają ogromne pole do popisu, by dobrać meble, które będą idealnie komponowały się z tymi kolorami. Wybierając meble bazowe w białym kolorze, można stworzyć pokój, który będzie rósł wraz z dzieckiem.

Dzieci dorastają w mgnieniu oka. Bardzo szybko zmienia się im gust i z każdym dniem mają inne plany. Dorastanie ma ogromny wpływ na wygląd pokoju naszej pociechy. To, co wczoraj było idealne, dziś już nie podoba się naszemu dziecku. Zmiany wystroju w dziecinnym pokoju to duże wyzwanie dla rodziców.

Pastele dla dziewczynki

Pokoje dziecięce kolory najciekawsze dla dziewczynek to pastelowe odcienie, które sprawią, że pokój staje się elegancki i jednocześnie delikatny i beztroski.

Bardzo ciekawym zabiegiem w pokoju dziecka jest zastosowanie różnorodnej kolorystyki. Podkreślenie jednej ze ścian innym kolorem sprawi, że pokój stanie się charakterystyczny i niebanalny. Czarna farba tablicowa na jednej ścianie to nie tylko ciekawy element dekoracyjny, ale również świetna zabawa.

Jest to rozwiązanie bardzo gustowne, ale tylko pod warunkiem, że zachowamy umiar. W mniejszym pokoju należy zastosować najwyżej dwa różne kolory. W pokoju dużym i przestronnym można pozwolić sobie na zastosowanie trzech kolorów. Zbyt duża ilość kolorów sprawi, że pokój będzie pstrokaty i krzykliwy.

Mocny akcent

Pokoje dziecięce kolory pastelowe to pokój, który jest delikatny i stonowany. Warto zadbać, by miał dziecięce akcenty, które sprawią, że pokój stanie się bardziej osobisty.

Kolorowe naklejki na ściany czy fototapeta rozweselą i spersonalizują pokój naszego dziecka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż naklejki są łatwe w montażu i demontażu. Dzięki temu, gdy tylko naszemu dziecku znudzi się konkretny obrazek bez większych problemów możemy zmienić go na inny.

Wybierając naklejki na ścianę warto skoncentrować się na ulubionych postaciach bajkowych dziecka, zwierzątkach czy ukochanych motywach, takich jak dinozaury, samochody, czy rakiety kosmiczne dla przyszłego astronauty.

Fototapeta do pokoju dziecka ma takie samo zadanie jak naklejki. Zastosowana na jednej ścianie ożywi pokój naszego malucha.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.