Pieluchomajtki dla dzieci – zakładanie, zastosowanie, zalety

0
18
Pieluchomajtki dla dzieci – zakładanie, zastosowanie, zalety

Pieluchomajtki to jeden ze środków higienicznych dla dzieci, będący alternatywą dla tradycyjnych pieluszek jednorazowego użytku. Jakie są główne różnice między produktami? Dlaczego warto stosować pieluchomajtki dla dzieci?

Sposób zakładania

Pieluchomajtki dla dzieci skonstruowane są nieco inaczej niż zwykłe pieluchy jednorazowe. Nie posiadają charakterystycznych zapięć w postaci rzepów czy taśm – swoją formą, krojem i kształtem zbliżone są natomiast do dziecięcej bielizny z materiału. Zakłada się je więc jak normalne majtki bawełniane, czyli poprzez wciągnięcie nogami na wysokość bioder. Wymaga to całkowitego rozebrania malucha ze spodni czy rajstop, ale z drugiej strony – dziecko nie musi przyjmować przy przewijaniu pozycji leżącej, co jest sporym udogodnieniem zarówno dla małego człowieka, jak i jego rodzica. Problemem nie jest też pozbycie się zabrudzonych pieluchomajtek. Można to zrobić na dwa sposoby – ściągając w dół (jak każde majtki) lub rozrywając je po bokach. Trzeba też pamiętać, aby zużyte pieluchomajtki dla dzieci szczelnie zawinąć, zakleić i wyrzucić do kosza.

Zastosowanie i wiek dziecka

Jeśli chodzi o zastosowanie pieluchomajtek, nie ma tu w zasadzie żadnych różnic w porównaniu do zwykłych pieluszek. Produkt służy temu, by wchłaniać wydalane przez malucha nieczystości. Pieluchomajtki dla dzieci posiadają kilka warstw chłonnych, które dobrze absorbują wilgoć. Zaprojektowane są w taki sposób, by nic nie wydostawało się na zewnątrz, a maluch jak najdłużej czuł komfort.
Najczęściej pieluchomajtki stosowane są u starszych dzieci. W okresie noworodkowym i przez pierwsze miesiące życia niemowlęcia zazwyczaj używa się klasycznych pieluch na rzepy. Pieluchomajtki sprawdzają się najlepiej u bobasów, których przewijanie na leżąco może być już męczące dla rodziców ze względu na wzmożoną ruchliwość i większą siłę malucha. Produkt ten jest też doskonałym rozwiązaniem u chodzących dzieci, które jednocześnie rozpoczynają naukę korzystania z nocnika lub sedesu.

Pieluchomajtki dla dzieci – główne zalety

Stosowanie pieluchomajtek daje wiele korzyści. Przede wszystkim dziecko czuje się bardziej komfortowo – brak rzepów sprawia, że produkt nie krępuje ruchów ani nie wywołuje nieprzyjemnego uciskania skóry. Zakładanie i zdejmowanie pieluchomajtek jest znacznie wygodniejsze, przebiega sprawnie i nie wywołuje irytacji malucha. Dużą zaletą jest również fakt, że pieluchomajtki dla dzieci pozwalają na większą samodzielność i szybsze nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych z rozbieraniem i ubieraniem się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here