nicponkids.pl

Nowoczesny parenting

Baby shower organizacja - co musisz o niej wiedzieć
Dziecko

Baby shower organizacja – co musisz o niej wiedzieć

Baby shower to impreza organizowana na cześć nienarodzonego jeszcze dziecka. Wyprawia się ją po to, by zdradzić płeć malucha (o ile nie była znana wcześniej) oraz ostatni raz bawić się bez maluszka. Na następnej imprezie będzie już o jedną osobę więcej. Przyjęło się, że na takich uroczystościach przyszłej mamie wręcza się prezenty, które mogą przydać się w wyprawce dla malucha. Tradycja urządzania przyjęcia dla nienarodzonego dziecka w Polsce nie jest jeszcze bardzo popularna, ale coraz więcej osób decyduje się na jej wyprawienie.

Ważne kolory

Baby shower najczęściej jest organizowane z poszanowaniem dla kolorów kojarzących się z daną płcią. Najczęściej na imprezach dla chłopców króluje błękit, a dla dziewczynek – róż. Nie jest to jednak sztywny schemat. Organizatorzy mogą też zaszaleć i przygotować imprezę w neutralnych barwach po to, by przedwcześnie nie zdradzić płci dziecka. Osoby, które jednak zdecydują się na kolor przewodni, zazwyczaj mogą wybierać w większej ilości dedykowanych gadżetów w odpowiednim odcieniu.

Baby shower organizacja

Organizacja imprez tego typu nie jest bardzo skomplikowana. Warto jednak zacząć planować ją z wyprzedzeniem po to, by móc się dobrze przygotować. Przede wszystkim, dobrze jest przemyśleć termin. Najczęściej baby shower jest organizowane w trzecim trymestrze ciąży. Wtedy właśnie brzuch jest już bardzo widoczny, a przyszła mama przygotowuje wyprawkę. Są też mamy, które organizują takie spotkanie wcześniej – w drugim trymestrze. To właśnie okres pomiędzy czwartym a szóstym miesiącem ciąży uznaje się za „miodowe miesiące” ciąży. Oznacza to, że przyszła mama ma najwięcej energii i czuje się najlepiej. W trzecim trymestrze mogą już pojawiać się pierwsze, pojedyncze skurcze, opuchlizna, zgaga i inne dolegliwości, które utrudnią cieszenie się z uroczystości i spotkania z najbliższymi.

Ważne dekoracje

Na baby shower najważniejsze są dekoracje. To właśnie one będą rzucały się w oczy. Warto wybierać balony z helem – bobasy, wózki, butelki, dziecięce śpioszki. Większość modeli jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych – dla chłopca i dla dziewczynki. Mogą też przydać się tematyczne girlandy, toppery na tort, świeczki, a nawet serwetki i zastawa jednorazowa. Dzięki tym wszystkim ozdobom można stworzyć ciekawą kompozycję, która stworzy wyjątkową atmosferę we wnętrzu. Dzięki tym wszystkim dodatkom nie będzie wątpliwości, co to za impreza i na czyją cześć zorganizowano to baby shower. Dobrym pomysłem jest też tort z pieluch – to ciekawy gadżet.

Redakcja bloga skupia się na dostarczaniu wartościowych treści, które pomagają w codziennych wyzwaniach związanych z wychowaniem i rozwojem dzieci. Blog jest skarbnicą wiedzy i inspiracji, która pomaga rodzicom w pełni cieszyć się z podróży, jaką jest wychowanie dzieci.